UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Přijímačky... #1 (pátek 15. dubna)

neděle, dubna 17, 2016

Ahoj! Všechny vás vítám u nového článku. Tentokrát to bude taková trilogie článků Přijímačky. Prostě vás provedu mými přijímačkami na střední školy, které jsem si vybral. Jaké školy to jsou? Moje první vybraná škola je Gymnázium Benešov a druhá škola je také gymnázium – ve Vlašimi. Proč zrovna gymnázia? No jelikož chci jít po střední škole studovat VŠ pedagogickou, gymnázium potřebuji. Ale nebudu předbíhat... :-)

Pátek 15. dubna – hororové datum. Proč? Psal jsem první přijímačky na benešovském gymnáziu. Byly to CERMAT testy z matematiky a českého jazyka. Ráno jsem vyjel okolo sedmé od babičky, kde jsem spal a před osmou hodinou jsem již byl u gymnázia. Klepaly se mi nohy, ale nervozita naštěstí ustoupila, když jsem uviděl spolužáky. Všichni jsme šli do auly, kde měl proslov ředitel gymnázia Roman Hronek. A pak...

Jako první test jsem psal matematiku. Ještě předchozí večer jsem se učil všechny možný vzorečky na výpočty všeho! Do testu dají narýsovat čtverec??? No to mě pobavilo. Matiku jsem zvládl, kromě dvou úloh, ale raději jsem chtěl mít vše správně nežli špatně. Pak následovala přestávka. Vypil jsem asi litr vody, abych neomdlel.

No a pak následovala čeština, která byla dobrá a stihl jsem všech 30 otázek. Jenže si nejsem jistý, jestli dobře, protože na konci jsem prostě zmatkoval a byl jsem nervózní. Doufám, že vše klapne na jedničku, abych se dostal do Benešova a nemusel dojíždět.


Druhé testy (tentokrát SCIO) píšu zítra a jsem nervózní. Snažím se to zvládnout, tak snad vše dobře dopadne! Už abych to měl za sebou. Jo a po pátečních přijímačkách jsem vyrazil, kam jinam než do cukrárny (tentokrát ale ne na kávu, protože by to nemuselo dobře dopadnout) :-) Držte mi palce!!!

P.S. za příjímačky jsem si samozřejmě musel něco koupit (teda mamka koupila). Nová košile, co na ní říkáte? :D

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu