UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


TOP 5 na téma Agatha Christie

středa, dubna 27, 2016


Další díl ze série TOP 5, tentokrát na téma knihy od Agathy Christie. Jaké jsou moje nejoblíbenější knihy od Agathy Christie? Pojďte se na ně podívat. :-) Vytvořit seznam mi dalo trochu více práce, jelikož každá kniha od Agathy je něčím jedinečná!

Záhada na zámku Styles
Prvotina od Agathy Christie není sice nejlepší, avšak líbila se mi kvůli zápletce a důvtipnému rozuzlení. Poprvé se zde setkáváme s Herculem Poirotem a kapitánem Hastingsem. Kniha se odehrává na panství Styles, všechny postavy a děj je skvěle propracován. Také na knize Agatha pracovala čtyři roky (i s přestávkami). Kniha je skvělá a doporučuji si jí přečíst! Počítejte ale s delšími kapitolami.


Mrtvola v knihovně
Druhá kniha, kde vystupuje slečna Jane Marplová a odehrává se v útulné vesnice St. Mary Mead. Kniha je moc dobře napsaná a skvěle se čte. Já ji četl dvě odpoledne, jelikož má spád a je krátká (má něco přes 200 stránek). Kdo nemá přes léto co dělat, doporučuji si vzít tuto knihu a nechat se unášet dějem.

Brána osudu
Já vím, že tato kniha je poslední co Agatha napsala a že obsahuje nějaké logické nesrovnalosti, ale když jsem jí četl, tak se mi moc líbila. Byla taková lehce dětská. Četl jsem ji, když jsem byl nemocný a prostě jsem se jen unášel na stránkách a i když to není to pravé ořechové, musel jsem ji zde zmínit, protože mě se líbila! V knize vystupuje také můj oblíbený pátrací tým Tommy a Pentlička.

Opona: Poslední případ Hercula Poirota
Poslední kniha s Herculem Poirotem, no co k ní říct. Bylo mi smutno, když jsem ji četl, ale u závěru jsem se musel pousmát a říct si: ,,opravdu“? Kniha byla super a o Vánocích byla ještě lepší. Poirot sice není nejbystřejší, je na vozíčku, ale vraha stejně odhalí. Sice na konci umírá, přesto je kniha dobrá, má dobrou zápletku.


Oznamuje se vražda
Kniha napsaná v padesátých letech nás zavádí do poklidné vesničce, kde se v novinách oznamuje vražda v místní vile. Tak nějak takto začíná kniha. Problém u této knihy byl, že jsem vraha věděl už od poloviny knihy, přesto jsem všechny detaily neodhalil. Případ vyšetřuje slečna Marplová, které opět nic neujde. A pozor! Tři vraždy v knize, takže jsem se i já chvíli divil, jestli vraha hádám dobře. :-)

Tak to bylo mých pět oblíbených knih. Budete nějaké číst? Jaké jsou vaše oblíbené knihy od této autorky? Napište do komentářů! :-)

Také si přečtěte...

1 komentářů

  1. Z uvedených jsem zatím četla jen první dvě, a ačkoliv mám radši knihy s Poirotem, zejména Záhada na zámku Styles mě moc bavila :-) U mě zatím od Agathy vede asi Vražda v Orient Expressu :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu