UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


TOP 5 na téma herci

úterý, června 21, 2016

Další díl ze série TOP 5 bude na téma oblíbení herci a herečky. Přemýšlel jsem dlouho, jaké bude další téma a nápad přišel z minuty na minutu. Samozřejmě je to opět pouze můj žebříček, ale klidně mi napište dolů do komentářů vašich TOP 5 herců.

David Suchet
Tohoto herce zná každý, kdo má rád detektivní filmy. Jeho nejznámější rolí je puntičkářský belgický detektiv Hercule Poirot, kterého herec zahrál fenomenálně! A není divu, když charakteristiku postavy studoval skoro dva roky a hrál ji 24 let (1989 – 2013). Je členem Královské shakespearovské společnosti, hrál v mnoha filmech a divadelních hrách. Je nositelem Řádu britského impéria (CBE – komandér). Narodil se v Anglii a je mu nyní 70 let.

Maggie Smith
Každý ji zná jako Minervu McGonagallovou ze série filmů o Harry Potterovi. Tato anglická herečka patří k mým oblíbeným. Její herecké výkony jsou oceněny mnoha cenami. Je dvojnásobnou držitelkou Oscara, Zlatého glóbu a mnoha dalších světových cen. Maggie ztvárnila také hraběnku Violet v kostýmním seriálu Panství Downton, který se vysílá na ČT2. Hraje ale i v komediích – Universální uklízečka, Kouzelná chůva a Velký třesk a mnohé další. Na svůj věk (81 let), hraje stále a na rok 2017 se chystá nový film, kde má mít hlavní roli – uvidíme, jak film bude vypadat!

Rowan Atkinson
Další komandér Řádu britského impéria, neuvěřitelný komik a také Mr. Bean – to je Rowan Atkinson. Tento herec je opravdu komik, jeho humor je skvělý a postava Mr. Beana je senzační! Znát ho můžete z filmů Johnny English, Universální uklízečka, ale hrál i ve filmu Scooby-Doo. Má dvě děti a je milovníkem rychlých aut. Kromě herectví je i výborný scénárista.

Kate Winslet
Zná ji skoro každý kvůli roli Rose DeWitt Bukaterové ve filmu Titanic, kde si zahrála po boku Leonarda DiCapria. Je také komandérka Řádu britského impéria. Je držitelka Oscara za hlavní roli v Předčítači (dramatickém filmu), několika cen Emmy a Zlatých glóbů. Dá se říci, že Titanic ji proslavil a stala se slavnou. A taková informace – roli ve filmu dostala náhodou.

Iva Pazderková
Mojí oblíbenou českou herečkou je Iva Pazderková – jedinečná herečka, zpěvačka a hlavně komička. Její ,,blbá blondýna“ v show Na stojáka je prostě dokonalá. Působí v divadle Na Fidlovačce a hraje v seriálu Na vodě. V tomto roce jste ji mohli vidět v show Tvoje tvář má známý hlas, kde skončila na 4. místě.

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu