UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Jak se rodí povídka #1

čtvrtek, července 21, 201629. červen – sedám k notebooku a hlavou se mi honí příběh. Ambiciózní mladá komisařka, Anglie a dvacet let stará vražda. Píšu, píšu a píšu. A když se na příběh po měsíci podívám, říkám si YES! Je to přesně to, co jsem chtěl.
Na povídce Vražda v Mowry si nechávám hodně záležet, propracovávám každý detail, vše musí perfektně zapadat. Celý příběh mi dává zabrat, ale už se moc těším na výsledek. Chtěl jsem, abyste i vy byli u zrodu nové povídky z nové série – Případy Amber Petersonové.

Jak jsem vůbec dostal na nápad na tuto povídku? Bylo to u prohlížení fotografií na Instagramu a našel jsem jednu fotografii rozpadlé stodoly a najednou – cvak a už vše šrotovalo. Svůj nápad jsem řekl mamce a moc se jí líbil, sedl jsem k počítači a za deset minut byl prolog, krátký, ale chladný a krvavý. Pak přišla na řadu komisařka – dva dny práce na jejím charakteru, vzhledu, prostě všem. Nakonec vznikla Amber Petersonová (zatím nebudu moc prozrazovat, jaká je, to až v dalším díle). No a příběh se začal psát sám. Malá vesnička poblíž Edinburghu, málo obyvatel a jedna kostra.

Tentokrát to není povídka jen ve stylu Agathy Christie, ale vytvořil jsem si konečně vlastní styl psaní s kombinací severských krimi, přenesených do staré dobré Anglie tohoto století. Ano, najdete tady například honosný dům paní Felicie Galvanové, ale je to pouze pro doplnění atmosféry. :-)

Brzy mě čeká první z několika konzultací o povídce a jak říkám, máte se na co těšit! Kdo by si chtěl přečíst nějaké z mých povídek, napište na mail detektivnik@outlook.cz a já vám pošlu odkaz na místo, kde si povídky můžete stáhnout!

U dalšího dílu série Jak se rodí povídka – ahoj!!!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu