UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Recenze: Zločiny pro dva

sobota, srpna 20, 2016


Název: Zločiny pro dva
Autor: Agatha CHRISTIE
Série: Tommy & Pentlička
Vydáno: leden 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 248

Tommy a Pentlička – nezaměnitelný pár, který se zrodil z pera Agathy Christie se nám představuje v další, tentokrát povídkové knize. Jak to dopadne, když jdou Tommy a Pentlička do detektivní kanceláře řešit případy? Velmi...

Záhady, vraždy, zmizení...
Když pan Carten nabídne manželům Beresfordovým práci v detektivní kanceláři, neváhají ani minutu. Ovšem práce detektivů není lehká a klientela nepřichází ovšem sama. Brilantní nápad Pentličky vše změní a najednou se klientela jen hrne a nejednou půjde pátračům o holý život. Jenže skutečná práce Bluntovy mezinárodní kanceláře je jiná. Tommy se svojí manželkou musí vystopovat tajné ruské agenty, kteří mohou každým dnem dorazit. V povídkách nechybí skvělý a osobitý humor a jasná a rychlá dedukce.

Pan Blunt a slečna Robinsonová
Tommy se v povídkách vydává za pana Blunta, ředitele kanceláře a jeho žena za sekretářku paní Robinsonovou. Každý případ je parodií na nějakou jinou povídku od mistra detektivek, například Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese, Gilberta Keithse Chestretona a jeho Otce Browna
a na další detektivy. Povídky mají v sobě lehkost a pátráme v nich po zmizelé růžové perle ve velkém domě, po vrahovi oblečeném v novinách na maškarním bále nebo po alibi pro ženu, jež byla na dvou místech najednou. Nechybí ani záhada bot či zmizení prodavačky. Každý si prostě přijde na své.

Hodnocení
Hodnotit povídkovou knihu není vůbec snadné. Každá s povídek v souboru Zločiny pro dva byla skvělá a četla se mi dobře, i když jsem většinou odhadl, jak vše dopadne. Musím říci, že mě kniha moc a moc bavila. Jaká povídka mě nejvíce zaujala? Byly to dvě povídky, ta první se jmenuje Muž v mlze a byla hodně dobře zapsaná. Tou druhou byl Červený dům, protože podání hádanky bylo neskutečně dobré! Nemůžu říci, že by nějaké povídky byla špatná nebo hrozná – prostě se mi líbily všechny povídky. Tommy a Pentlička (v originálu Tupence) jsou skvělý pár, jenž se dobře doplňuje. Za mě pět hvězdiček, jinak nelze hodnotit!

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila? Napište do komentářů Váš názor! :-)

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu