UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Jak se rodí povídka #4

úterý, září 13, 2016


 
Vítám vás u dalšího dílu série Jak se rodí povídka, ale jelikož je Vražda v Mowry dopsaná, budeme se dnes bavit o nové povídce, která bude z mé tvorby malinko vyčnívat. Povídka Garden Lane je totiž detektivní jen špetku. Její hlavní děj je rozdílný než u jiných povídek, o čem tedy povídka zatím je?

Představte si ulici se sedmi domy, ve kterých bydlí obyvatelé s odlišnými zálibami, jiným stylem módy nebo úplně jiným věkem, ale v té ulici je stále živo. Obyvatelé se mezi sebou baví, mají dobré vztahy a celá ulice má velmi harmonický vzhled. Našli bychom zde veterináře, ženu v domácnosti, úředníka, učitele nebo hasiče. Každý dům má svůj životní příběh, měl jiné nebo stále obyvatele, po dostavění jiné barvy než má teď a i obyvatelé se časem měnili. Celý příběh vypráví životy Howardových, Carmitchelových nebo třeba Cherry Armstrongové. Každý obyvatel má svůj příběh stejně, jako dům ve kterém žije. Jenže je každý příběh harmonický?

Každý obyvatel má bohužel i černé stránky svého života, smrt syna, nehoda v dětství a další, ale je možné že všechny domy by spojoval jeden příběh? Že obyvatelé by byli spojeni v jednu událost?

Jak tak jistě posloucháte příběh je opravdu komplikovaný a nebudu lhát, když řeknu, že je. Zatím mám v počítači jen pár řádků a vše jinak hozené na papíře, protože vše musím pečlivě naplánovat. Ono psát příběh sedmi domů a patnácti obyvatel není lehké, ale já se s tím snad poperu. Také počítám, že povídka nebude mít jen dvacet stránek, ale rozhodně více. Povídku budu psát také déle a musím se nade vším rozmýšlet. Každý obyvatel je jedinečný a zvlášť propracovaný. Domy jsem si postavil sám v mé paměti a trochu se inspiroval domy v mém městě...

To je asi vše co zatím prozradím, těším se brzy u dalšího článku!
Mějte se fajnově a čtěte!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu