UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


WRAP UP | Přečteno za prázdniny 2016

čtvrtek, září 01, 2016


Prázdniny jsou časem, kdy přečtu hodně knih, ale tyto prázdniny byly jiné. Chodil jsem do práce a nakonec jsem nepřečetl tolik knih, kolik jsem si přál. Nakonec jsem přečetl sedm úžasných knih. Na všechny, kromě jedné, jsou recenze napsané. Tady máte seznam.

První kniha, co jsem dočetl bylo Zátiší ze série případů inspektora Gamache. Byla to skvělá kniha a velmi pěkným rozuzlením. Knihu doporučuji přečíst hlavně milovníkům Agathy Christie, jelikož Louise Penny píše ve stylu Agathy. Kniha se mi líbila, ale pár věcí bych ubral a změnil, proto dostala jen 4 hvězdičky.

Detektivka Němý křik od Angely Marsonsové mě dostala! Autorce se její první knížka velmi povedla a o vraždy nebyla nouze. Zápletka byla rafinovaná a povedená. Velmi sympatická mi byla hlavní hrdinka Kim Stoneová, která se autorce taktéž velmi povedla. Za mě 5 hvězd!

Další kniha, kterou jsem přečetl, bylo Prasklé zrcadlo od Agathy Christie. Kniha mě moc zaujala, hlavně zápletkou z hereckého prostředí a vražda v domě herečky byla zvláštní, ale přesto tak prostá! Knihu jsem hodnotil 5-ti hvězdami, protože to ani jinak u Agathy nejde. Kniha stojí za přečtení a je jedním slovem dokonalá!

Lístky ve větru byly čtvrtou knihou, co jsem přečetl. Virginia Andrews je super spisovatelka a její série Květy z půdy se mi vryla do paměti nadlouho. Příběh sourozenců Cathy, Chrise, Carie a Coryho je moc dojemný a poznáte v něm, kam až jsou lidé schopni zajít kvůli penězům. Příběh byl moc dobrý a živě jsem si jej přehrával v hlavně. 5 hvězd!

Řeky Londýna na mě moc dojem neudělaly a proto dostaly jen tři hvězdy. Tato kniha byla trochu složitá na čtení a moc jsem nechápal, o co jde. Moc se mi ale líbil popis situací a prostředí, kde se děj odehrával. Nevím, zda se do Měsíce nad Soho, což je druhý díl série, pustím, ale někdy jej třeba zkusím.

Poté jsem si vzal na čtení opět Agathu a tentokrát její Zločiny pro dva. Tato povídková sbírka mě bavila. Příběhy byly moc dobře napsané a velmi čtivé, proto jsem knihu za tři dny přečetl. Tommy a Pentlička dodali příběhu dobrou atmosféru a knihu velmi doporučuji. Co jiného než pět hvězdiček!

Poslední knihou, jež jsem přečetl, ale nezrecenzoval byl Harry Potter a Tajemná komnata. Knihu nemusím nijak představovat. Zápletka v této knize je moc dobrá a jelikož je Potter velmi návykový, kniha byla za dva dny přečtená! Za mě je to opět plný počet hvězd!

A jaké knihy jste přečetli vy? Napište mi do komentářů!
A zítra vyjde TBR na září!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu