UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Jak se rodí povídka #6

neděle, prosince 11, 2016


Když píšu povídky, příběhy – na tom všem miluji jednu věc! To jsou ty překvapivé zvraty! Člověk má rozepsaný jeden příběh, ale pak zajde s jednou holkou ven a dostane tolik nápadů na jiný příběh, že to není ani možné. Proč nezkusit nový žánr? Nebo něco nezkombinovat? Tohle se mi včera běhalo hlavou, když jsem si psal všechny různé body (a že jich bylo). Ale pojďme pěkně popořadě...

Na psaní povídek mi hodně záleží, a proto se sebou stále nosím můj zápisník. Nikdy totiž nevíte, kdy vás může napadnout nějaký nápad. Včera jsem ale nečekal, že mě napadne ihned celá nová povídka, s novou postavou a navíc z jiného prostředí než znáte! Když jsem tak poslouchal to, co mi kamarádka venku říkala (mimochodem také spisovatelka) hlavou se mi točily nápady. Koně. Vražda. Film. Osobitost. Byl jsem udiven, na co jsem všechno přišel jen za jedno odpoledne! :-) Přišel jsem domů a vzal si sešit a začal si bodově psát konstrukci příběhu. Nikdy mi to nešlo takto rychle a nakonec. BUM!

Momentálně mám rozepsané dvě povídky – Emoce (druhý příběh A. Petersonové) a pak ještě Garden Lane (příběh na pozadí změn 90. let). Obě tyto povídky jsou na psaní těžší – mají zamotaný děj a vše je okořeněno a životy postav. Tato povídka ale bude jiná! Hlavní postava bude jedinečná, její život nebude hladký a peklem si prošla hned několikrát. Elis je osobitá!

Tenhle příběh bude opravdu jiný, jelikož hlavní postava nebude detektiv, ale herečka a milovnice koních. Vyšetřování vraždy její sestry povede až do její minulosti – tam, kam se bojí jít i sama hlavní postava.

Tak toto je takový nástin mé nové povídky. Brzy odkryji další detaily. :) Snad se Vám bude povídka líbit! 
A ještě bych rád řekl jedno - moc ti za ten včerejšek děkuji Eliško! Bez tebe bych tohle nezvládl...

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu