UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Nejlepší přečtené knihy za rok 2016

pátek, ledna 13, 2017


Ahoj knihomolové!
Rok 2016 je definitivně za námi. V předešlém roce jsem přečetl okolo třiceti knih, které byly převážně detektivně laděné, ale našli se mezi nimi i sci-fi knihy nebo romány. Jakých bylo mých TOP 10 přečtených knih v roce 2016? Dozvíte se v tomto článku.

Robert Galbraith: Ve službách zla. Tato kniha se právem na tento seznam řadí, je to skvělá detektivka, se skvělým a tajuplným příběhem, který čtenáře chytne a jen tak nepustí. Svérázný detektiv Cormoran Strike a jeho sekretářka a pomocnice Robin Ellacottová – úžasná dvojice, která vyšetřuje velmi temný případ. Navíc styl popisu míst a postav je opravdu reálný a uvěřitelný!

Angela Marsons: Němý křik. První díl jedinečné knižní série s komisařkou Kim Stoneovou mě v létě mile potěšil. Jedná se o příběh, kde tuhne krev v žilách a vyšetřování nabírá stále na obrátkách do chvíle, kdy je vrah odhalen. Velmi dobře vytvořený příběh s perfektní komisařkou, která je velmi svérázná. Na čtení prostě famózní!

Sophie Hannah: Zavřená truhla. Druhý díl nového Hercula Poirota byl pro mě velmi příjemné počtení v chladném podzimu. Detektivka je o moc lepší než první díl, přeci jen zlepšení by ještě potřeboval. Ovšem kouzlo prostředí, děj a rozuzlení příběhu se hodně podobalo knihám od samotné Agathy Christie. Velmi dobře napsané a doporučuji všem, co mají rádi knihy od Agathy!

Louise Penny: Zátiší. Rozhodně velmi dobrá série s výborným detektivem a jídlem. ;-) Inspektor Gamache je velmi dobrým vyšetřovatelem a se svým týmem nenechává nic náhodě. Tento typ detektivky – s pomalým rozvojem děje, popisem a dobrým prostředím mám hodně rád a Zátiší patří určitě mezi tyto knihy. Navíc druh vraždy je v této knize moc dobře popsán. Mile doporučuji jako večerní čtení s čajem a nějakým dobrým koláčem!

Samantha Shannon: Kostičas. Tato kniha mě na podzim naprosto dostala a nepustila a ještě dlouho po jejím přečtení na ni myslím. Je to velmi dobrý dystopie s kapkou napětí, romantiky a akce. V knihovně by rozhodně neměla chybět. Příběh je povedeně napsán a autorka mistrně ukočírovala zcela nově vytvořený svět, který se nachází v této knize. Knihu bych určitě ocenil nějakou velkou cenou, protože si to zaslouží!

Hillary Rodham Clinton: Těžká rozhodnutí. Tato autobiografická kniha mě naprosto dostala, i když jsem ji celou nedočetl a spíše tak listoval a četl určité pasáže. Život Hillary Clintonové je opravdu velkolepý a zanechal za sebou ve světě spousty věcí. Osobně jsem Hillary ve volbě podporoval a fandil jsem ji. Tato kniha je obrazem samotné političky a dozvídáme se v ní, že těžkých rozhodnutí musí člověk udělat v životě spousty...

Agatha Christie: Dům u kanálu. Co bych to byl za milovníka detektivek, kdybych zde jednu knihu od královny detektivek nezmínil. Dům u kanálu je knihou, kde se setkáváme s detektivy Tommy a Pentličkou. Tato dvojice vyšetřovatelů je pro mě velmi sympatická a mám jejich knihy rád! Samotný příběh se mi v knize líbil a je prostě hodně oddechový a příjemný k odpolednímu čaji. Agatha nikdy nezklame!

Delphine de Vigan: Podle skutečného příběhu. Na tuto knihu vzpomínám s otevřenou pusou! Opravdu! Příběh byl tak silný, plastický, tajemný a já si z něj odnesl tolik, nikdy mě žádná kniha tolik neovlivnila a nepohltila. Každý by si ji měl přečíst a jistě bude na každého člověka tato kniha působit jinak. Každý si musí ujasnit, co je v knize prioritou a jaká kniha vlastně je. Za mě zatraceně dobrá! Vlastně možná nejlepší, co jsem letos četl!!!

Virginia Cleo Andrews: Květy z půdy. Na jaře jsem začal číst tuto sérii, která je skvělé. Ne, vlastně fantastická! Nyní jsem u třetího dílu a kdybych mohl, dal bych jsem všechny knihy z této série, protože ty knihy a ten příběh by asi zažít nikdo nechtěl, nahlédneme do života jedné rodiny, která se vám zaryje do duše! Moc dobře napsaný příběh plný lásky, nenávisti a odplaty!

Renée Knight: Dokonalý cizinec. Toto knihu jsem dostal jako dárek od mé bývalé třídní učitelky a trefila se mi do noty. Mě se tato kniha líbila, i když nic tak úžasného to podle kritiků není, za mě je příběh dobrý, prolínání přítomna a minulosti, to jak se postupně odhrnuje celá minulost a mi zjišťujeme, jak vše bylo – opravdu dobrý tip na víkendové čtení!

Tak toto je mých TOP 10 knih za rok 2016! Jaké jsou vaše oblíbené knihy za minulý rok? A kolik knih jste vy přečetli? Napište mi do komentářů! Budu velmi rád!
Mějte se krásně a čtěte! :-) 

P.S. Absolutně nechápu, proč jsem dal do příspěvku obrázek knihy Volání Kukačky. Malá technická chyba. :-) 

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu