UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Jak se rodí povídka #7

neděle, února 12, 2017Ahoj knihomolové!
Vítám Vás u nového článku a jak už jste mohli z názvu odvodit jedná se o článek o povídkách. Dnes jsem totiž začal psát novou povídku s Amber Petersonovou, která bude, jak se zdá i pro mě náročná. Chci aby totiž byla... no začneme popořadě. :-)

Sedím dnes nad mým sešitem, kam si zapisuji povídky a přemýšlím. Otáčím stránky a hledám ve svém stole papíry, na kterých mám poznámky ohledně mých dvou nedopsaných povídek a papíry s nápady a útržky toho, co by se mi jevilo, jako dobrý nápad do nějaké mé povídky. Po chvilkovém přehrabování jsem našel to, co jsem hledal. Že by nový příběh?!

Mé zápisky = hromada popsaných papírů s nákresem charakteristik postav. Vše jsem si tak četl a začal si dělat nákres příběhu – vražda mladé ženy v domě, pár sousedů (charakterově úplně odlišných), pomsta, temná minulost a nějaký detektiv, který celá příběh oživí ještě více! Amber Petersonová, vítej podruhé na scéně!

Vím, že první případ s Amber měl u vás úspěch a tak jsem se rozhodl ji použít i v této povídce a zakomponovat prostředí s mé rozepsané povídky Garden Lane – skutečně, vražda se odehrává v odlehlé ulici Garden Lane, kde je šest domečků a pár obyvatel, kteří příběhem zatočí, víc vám, ale o prostředí neprozradím. 
 
V příběhu bude vystupovat také jedna nová, detektivní postava, se kterou bude komisařka Petersonová spolupracovat. Detektiv Samuel Kipling – muž před důchodem, který je vskutku chytrý!

Povídka je zatím ve fázi příprav a hromady popsaných papírů okolo, ale snažím se, aby byla opět nějakým způsobem nová. Zavražděna je mladá a drogově závislá žena. To bude zásah i pro naši Amber, která se bude muset vypořádávat i s vlastní minulostí – jak? To se dozvíte brzy!

Chci v této povídce použít i něco z mého života a charakteristiky postav použiji od lidí, které nějakým způsobem znám, chci také, aby příběh obsahoval psychologické prvky a doufám, že se mi tohle všechno podaří do povídky zakomponovat, protože vím, že žádná velká hračka to nebude. 
 
Když jsme ale u povídek, minulý týden vyšla povídka Black Rose a dostal jsem na ni recenzi od jedné nejmenované dívky, která napsala, že jsem vytvořil velmi dobrou, propracovanou a výstižně psychologickou povídku.
Mail jsem četl a zatajil se mi skoro dech, když mi ta osoba napsala, že domácí násilí a další hrůzy na vlastní kůži prožila. Je velmi smutné, co se děje. Rád bych zde napsal, že i já, když jsem povídku psal, jsem měl někdy divný pocit, protože při vyprávění jednoho příběhu mi skutečně naskakovala husí kůže... Povídku by si měl určitě přečíst každý!

Na závěr bych vám chtěl ohromě poděkovat za čtení povídek, ani nevíte, jak moc jsem rád! Mějte se krásně a čtěte! :-)

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu