UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Velká (ne)knižní informačka

sobota, března 11, 2017


Ahoj knihomolové!
Nějak se mi v mém poznámkovém bloku nakupily informace, se kterými bych se s vámi rád podělil. Proto jsem se rozhodl, že vše shrnu v tomto informačním článku – jak knižní, tak neknižní věci. Nevím, kolik toho celkem bude, tak se na vše pojďme společně podívat!

Před pár dny mi přišel mail ze Společnosti Agathy Christie, o vyhlášení letošního ročníku povídkové soutěže. Letošní ročník je devatenáctý a já se do soutěže, jako v minulých letech, mile rád přihlásím. Zatím se rozhoduji, jakou povídku do soutěže vůbec pošlu, ještě mám čas do 30. dubna, tak uvidíme, ale už teď vím, že vybrat povídku bude hodně těžké. Uvidíme.

Další novinkou je, že ve středu 26. dubna, se v Městské knihovně Benešov uskuteční Jarní autorské čtení. Pro jaro jsem si vybral, že budu číst povídku Black Rose, která je inspirována skutečností. Velmi se na čtení těším a v nejbližších dnech by měl být hotov i plakát na tuto akci. Takže pokud jste z Benešova a jeho okolí, určitě se na čtení přijďte podívat! Akce začíná v 16h v oddělení pro děti.

Další novinkou, které jste si mohli všimnout je změna písma na blogu. Tato akce bude ještě pokračovat, takže se nelekněte, že blog bude v nějakých detailech jiný, dokonce někdy nepůjde načíst. Vše je otázkou pár dní, než se vše vyladí a bude šlapat, jako hodinky. :-) Rozdílné písmo můžete již vidět u nadpisů a v článcích.

Další novinkou bude spuštění, dlouho očekávané Detektivní konference k 24. březnu 2017! Tento projekt jsem nyní od ledna připravoval a více informací naleznete v Literární kavárně a sekci Detektivní konference. Projekt se měl již spustit v prosinci, ale kvůli mému času a technickým problémům se tak nestalo. Tak snad to tento měsíc vyjde. Držte palce!

Psaní povídek. Věc, na kterou se mě ptáte stále častěji. Nyní mám rozepsané dvě povídky. Zatím ještě nemají název, ale snažím se pracovat co nejusilovněji, aby jedna byla hotová na dubnové autorské čtení. Povídku strašně rád píši a užívám si každou chvilku, kdy na ní budu pracovat a pozor! Myslím, že to bude něco! Více se dozvíte již brzy ve článku Jak se rodí povídka!


Občas se mě někdo, z mého okolí zeptá, jaké blogy sleduji a jaké booktubery sleduji. Na toto téma chystám článek, který vyjde možná v neděli, ještě uvidím. Už teď vám prozradím, že z blogů sleduji What Jane Read, který tvoří Jana Benešová z Martinus.cz Nebo blog "5 minut“ sknihou Lucie Hlůškové. Na YouTube pak sleduji kanály Molly vknize, Nadi Ya nebo Suzanne A. White.

Tak to je asi vše, co jsem Vám chtěl říci... Pro více informací sledujte Instagram, Facebook, Twitter. Jaké knihy jsem četl a čtu se dozvíte na Databázi knih!
Mějte se fajn, čtěte a užívejte jaro!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu