UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Jací jsou mí oblíbení booktubeři?

pátek, dubna 14, 2017Uběhl skoro rok od doby, kdy jsem poprvé psal, jací jsou mí oblíbení booktubeři. Musím říct, že už dlouho jsem uvažoval napsat na toto téma nový článek, protože česká booktube scéna má stále nové a nové členy a já své oblíbence stále rozšiřuji a i vyhledávám nováčky. Vyberu zde právě pár booktuberů, na které se rád koukám a vždy když je nějaké nové video, hned si ho pustím. Jací jsou tedy mí, oblíbené booktubeři? Pojďte se na ně podívat! Ještě možná malé upozornění, že někteří se objevili i v minulém článku! ;-)

Jak tak vzpomínám, tak právě Zuzka byla ta první booktuberka, kterou jsem začal sledovat a je tomu už asi něco přes dva roky, co ji sleduji! Ve videích působí Zuzka příjemně, knihu vždy přesně a výstižně ohodnotí, mnohdy se u videa zasmějete, protože Zuzka má u hodnocení svůj úžasný humor! Videa na kanále vychází pravidelně o víkendu a vždy se na nové video těším. Samozřejmě čtu i Zuzky blog, který je plný recenzí a novinek z jejího života! Pokud nesledujete, rozhodně začněte! ;-)

Kdo nezná tento kanál, musí ho začít okamžitě sledovat! Zuzka umí o knihách dobře mluvit, její videa jsou hlavně recenze nebo různé vlogy z knižních akcí nebo cest. Když si na jakékoliv video kliknete objeví se před kamerou usměvavá, dobře naladěná Zuzka, která na vás přímo srší pozitivní energií! Většina knih, které Zuzka (alias Molly) čte jsou fantazy knihy, ale na své si přijde každý! Určitě sledujte!

Tento kanál mám rád hlavně kvůli úžasně natočeným videím a skvělému vyjadřování Kamily! Každé video není skoro stříháno a Kamila dokáže s takovým zaujetím a přesností mluvit o knihách – jedním slovem paráda. Kamila má již širší okruh žánrů a tak se u videa rozhodně nenudíte. Navíc její recenze jsou opravdu krátké a dají vám vše, co potřebujete vědět. Každá recenze má maximálně 5 minut. Kamila má vážně vytříbený styl vyjadřování a tím pádem, sledovat její videa je vážně paráda!

Samozřejmě zde musím zmínit jednu z průkopnic českého booktube! Úžasnou a milou osobu Irenku z kanálu Knihánkov! Kdo Irenku nezná, ani neví, co booktube je... Irenka je vážně úžasná, když máte špatnou náladu, stačí si pustit jedno její video a okamžitě máte dobrou náladu. O knihách dokáže dlouho a s pořádným zaujetím mluvit, pravidelně točí Týden s knížkou, který vychází každou neděli a jak se na jeden díl podíváte, budete chtít vidět další a další. Navíc, Irenka není sama z rodiny, kdo natáčí a tak se občas na YT objeví video s její maminkou a jejími knihami, což je také moc pěkné! Určitě se na její kanál podívejte!

Dorotku jsem začal sledovat minulý rok na podzim. Mám její videa rád, většinou točí různé streamy, videa o oblečení, ale hlavně videa o knihách! Na Dorotky kanál jsem narazil náhodou přes Martinusáky, kde natáčí svůj pravidelný pořad Baví nebaví. Dorota vás ve svých videích pobaví, řekne vám o knihách hodně a také vám mnoho knih doporučí! Její noční streamy jsou zajímavé, můžete se jí ptát na otázky a jsou hlavně pravidelné, takže když v televizi nic nedávají, zkuste Dorotku! :-)

Klářiny knihy jsou kanál, na kterém se toho dozvíte hodně o knihách v cizím jazyce. Klárka o knihách dokáže povídat s velkým nadšením, svými videi vás uchvátí a opět vám i mnoho knih doporučí, takže si je chcete koupit. ;-) Jak píši, většina knih je právě v cizím jazyce, ale na češtinu také Klárka nezapomíná, takže se bát nemusíte. Často se ve videích objevuje i Kláry sestra, která (myslím) má také svůj kanál! 
Já jsem se osobně s Klárou setkal a musím říci, že je to velmi příjemná, milá a veselá osoba s kterou jsem si alespoň na chvíli popovídal! I když jsem ji asi trochu vystrašil, ups. ;-) Na její kanál se rozhodně stojí podívat.

Nadiya a Lucka. Kdo tyto dvě booktuberky nezná, neví o co přichází! Tento kanál rozjely v létě 2016 a jejich videa jsou naprosto skvělá! Lucie Zelinková je produktová manažérka v Martinusu a Nadiya má i svůj vlastní YT kanál, který je mimochodem moc skvělý! Obě dvě umí o knihách dokonale povídat, u recenzí si neberou ani servítky a co se jim nelíbí řeknou jasně - což se mi moc líbí! S Luckou i Naďou jsem spolupracoval na akci Já, Booktuber a jsou to opravdu skvělé ženy a jsem rád, že jsem se s nimi mohl setkat!

Markéty videa jsou prostě jedním slovem WOW! Baví mě, zasmějete se a dostanete hned dobrou náladu! Markéta točí hlavně knižní videa, do kterých dává naprosté maximum! Její videa jsou propracovaná, o knihách umí mluvit opravdu dobře – vážně se ani u dlouhého videa nebudete nudit. Občas natočí i video s jejími kočkami, které opravdu zvedne náladu! Čte hodně žánrů – od fantazy po rodinné ságy, takže si ji zamiluje každý! Nesledujete? Začněte!

Samozřejmě ale sleduji i další booktubery – Ohanamon, Martinus.cz, Bichliččin video blog nebo Book's calling. Pokud i vy sledujete tyto booktubery, napište mi a popřípadě mi i doporučte nějaké nové booktubery! Budu moc rád! Užívejte krásné Velikonoce a teplé počasí! Těším se u dalšího článku!

Také si přečtěte...

1 komentářů

  1. To je vtipný :D Dětektivník? Já mám videa s názvem Říkejte mi Detektiv :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu