UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Z pohledu knihomolky #3 (O koních)

sobota, dubna 29, 2017


Ano, ano dlouhou dobu sem tu nebyla, to víte, škola, zkoušky a další různé věci mi brání dokonce i v tom, abych četla. Chtěla bych se za to hlavně omluvit, ale konečně jsem tu a tak rovnou něco i sepíšu. Tentokrát to nebude jen Z pohledu knihomolky. Správně, dnes to bude spíše pohled koňařky!

Jelikož mám před svými prvními závody po 5 letech, jsem v celku nervózní. Jediné co mě teď uklidňuje je ten pocit, že to nedělám jen pro sebe. Dělám to pro mamku a další lidi, kteří ve mě od začátku věří a podporují mě. Ale dost už o tomhle. Přesuneme se trošku k psychologii jezdce a koně.

Jak to vlastně vypadá u jezdce a koně před tréninkem a při něm? Vlastně, v celku jednoduše. Před tréninkem si koně trošku už zpracujete. A to tím, že s ním začnete komunikovat, pozorovat ho a uděláte si na něj názor.
Dám vám příklad: Já, když mám vlézt už na koně, hodně ho pozoruji. Poté se k němu přiblížím a začnu ho drbat na čele, od kterého se přesunu ke krku, plecím a až ke slabinám. Jemně ho hladím a tím si získám jeho zájem a důvěru.
A proč tímhle vlastně? Tam koně nejvíce napadají dravci a tak ví, že mu nic neudělám. Jelikož už mám jeho pozornost, začnu na něj mluvit. Většinou jemným, hlubším hlasem. Šeptám k němu, že jsme tým. Není to o mě ani o něm, ale o nás.

Při tréninku je to samozřejmě pak více namáhavé, je tam spoustu věci co musíte sledovat a reagovat na ně. Tam si koně nejvíce vyzkoušíte. To je ale na dlouho, tak to vynecháme a v příštím díle se na to podíváme.

Nemysleli jste si o jezdectví, že jen sednete a jedete... Prosím řekněte ne! Jezdectví je opravdu hodně těžší. Jde tam o psychologii, souhru dvou těl a duší, o důvěru a jistotu. Každý krok, nádech, výdech, pohled. Jde tam o vše. Ten kdo neví, nepochopí! Jediné, co je na tomhle sportu nevýhodou jsou ty zbohatlíci, který to jen jezdí, protože nemají co jiného na práci a zahánějí tím nudu.
Nás s vášní je málo. Ti, co v tom vidí budoucnost a makají na sobě už od dětství. Mrzí mě, že tenhle svět možná za chvíli upadne. Beru to však pozitivně. Ještě stále žijí takový jako jsem já! A děkuji za to. ♥

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu