UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Můžou za vše manželé odvedle?

sobota, května 20, 2017Název: Manželé odvedle
Autor: Shari LAPENA
Překladatelka: Jana Kunová
Edice: Světový bestseller
Vydáno: březen 2017
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272

Marco a Anna mají zcela normální manželský život. Společně vychovávají malou dcerku Coru, která je jejich velké štestí. Jak se ale jejich život změní poté, co je jejich dcerka unesena z postýlky v jejich domě, když oni sami jsou na oslavě u sousedů? V tu chvíli se roztáčí kruh dramatického vyšetřování.

Všechno není tak růžové
Poklidný večer, narozeninová oslava u sousedů a jedno malé dítě. Marco a Anna jsou opravdu obyčejný pár, mají půlroční dceru a užívají si zábavu na zmíněné oslavě. Jenže je tu jejich háček. Hostitelka si nepřála, aby jejich dcerka byla na oslavě a svým pláčem celý večer zkazila. Proto ji nechali manželé doma samotnou, sebou si vzali chůvičku a každou půlhodinu malou kontrolovali. Po příchodu domů, kdy oba v sobě měli nějaký ten alkohol se vše změní. Anne hrůzou vykřikne v pokojíčku jejich dcery – Cora neleží v postýlce, sama neodešla a u sousedů také není. Závěr je jediný, někdo Coru unesl. Kdo to ale byl? To přijíždí vyšetřovat detektiv Rasbach. Jenže případ bude hodně zamotaný, než se na první pohled zdá. A nebo je vše tak prosté? 

Anne cítí svůj výkřik uvnitř hlavy, i jak se odráží od stěn - ten křik je všude...

Kde je Cora?
Detektiv Rasbach neotálí a ihned se pouští do vyšetřování – dva opilí manželé, dítě necháno doma samotné, zničená matka i otec, rozbité zrcadlo. Co se u Continů stalo? V domě žádné cizí stopy nejsou. Stopou pro detektiva je pouze povolená žárovka na světle za domem a stopy gum od auta, ve kterém byl pravděpodobně pachatel. Kdo ale je ten pachatel? Detektiv se domnívá, že by dokonce i sami rodiče mohli malé ublížit, ale kde je důkaz? Dítě zmizelo po půl jedné v noci poté, co ji otec zkontroloval. Hraje snad on v případu nějakou roli? Nebo snad matka zabila neúmyslně své dítě pod vlivem vína? Postupně však na povrch vyplouvají další a další informace – Anny poporodní deprese, krachující firma Marca. Únosci se později ozvou, žádají opravdu tučné výkupné, což není problém. Anny rodiče jsou totiž bohatí. Jak ale celé předání skončí? A dostanou rodiče malou Coru?

Sousedé
Cynthia a Graham jsou zvláštní pár. Oba bydlí naproti Anně a Marcovi a vědí něco, co příběhem a celým případem otřese. Jejich tajná kamera na době přinese důkaz. Ukáže, kdo dítě skutečně unesl. Ale je to skutečně vše tak, jak na první dobrou vypadá? Navíc se v případu silně promítá i finanční situace našeho páru, minulost Anny a vybarvuje se i postava nevlastního otce Anny – Richarda. Kde je ovšem celá pravda? A dokáže ji detektiv Rasbach s pomocí detektiva Jenningse celou rozplést? Navíc jak do všeho zapadá Cynthia? Opět se také vše dozvíte až v mistrném závěru.

Hodnocení
Manželé odvedle je kniha, ve které si spisovatel hraje se čtenářem, jako kočka s myší a chystá mu nečekané zvraty v ději. Příběh je natolik prokombinován, že si po dočtení říkáte, že i kdybyste sebevíce hádali, stejně celou pravdu neodhalíte. Sice již od poloviny knihy víte, kdo dítě unesl, avšak celou pravdu se dozvídáte až na posledních padesáti stranách, jenž doslova hltáte, abyste věděli, jak vše bylo. V knize vystupuje komorní počet postav, tím si mě kniha hned dostala. Nemusíte dlouze přemýšlet, kdo je kdo. Celá kniha se čte velmi dobře čte. Nikde se nezasekáváte, stránky utíkají a než se po druhé nadechnete, jste na konci příběhu a říkáte si: Co? Charaktery postav se mě osobně líbily, celý příběh byl uvěřitelný, zápletka originální a neotřelá. Na knize mi vadilo uvažování detektiva Rasbache, který už má od počátku vyšetřování vsugerovaný názor na celou věc a čtenáři ji stále podsouvá. V celku mi to vadilo, ale kdo knihu četl, chápe. Hlavně by se mi více líbilo, kdyby únosce nebyl odhalen v polovině, i když nevím, jak by pak kniha byla poutavá.
Shari Lapena se u mě zapsala, jako velmi dobrá autorka, která tuto kniha napsala dobře. Je to dobrý thriller na víkend, u kterého ani nemusíte tolik přemýšlet, protože to jednoduše nemá cenu – zápletku nemáte šanci odhalit. Sečteno podtrženo se mi kniha moc líbila a hodnotím pěti hvězdičkami! A doufám, že se nejedná a autorky poslední knihu.


Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu