UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Svět knihy 2017

neděle, května 14, 2017


I já jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít každoroční knižní veletrh Svět knihy, který se konal, jako každoročně, na výstavišti v Praze - Holešovicích. Nejenže jsem viděl spoustu bookblogerů a booktuberů, ale také jsem si prohlédl různé knihy a dobře se za těch cca. šest hodin bavil. Jak tedy celý knižní den vypadal?

Na výstaviště jsem já, mamka, brácha a kamarád, přijeli okolo čtvrt na jedenáct a hned BUM! Museli jsme vystát asi půlhodinovou a nekonečnou frontu na vstupenky. Já tedy měl malinké štěstí, že mi lístek přinesla booktuberka Naďa, za což moc děkuji. Pak přišla ještě moje přítelkyně a všichni jsme se vstupní branou vydali k ohromnému areálu plného knížek.

Samozřejmě lidí bylo na veletrhu spousty, o tom žádná. Postupně jsem si obcházel všechny stánky s nakladateli a prohlížel si vystavované knížky. U velkého stánku Euromedia jsem potkal Markétku ze Svět podle Marillee a Zuzku z Molly v knize. S oběma jsem si mile popovídal - obě to jsou úžasné booktuberky a úžasné holky, takže jsme si i nakonec dali jedno selfie a pak hurá na oběd do horní restaurace, protože jsem měl už opravdu hlad... :-)

Na obědě taková fronta nebyla, asi proto, že spousta lidí nevěděla, jak se do restaurace dostat. :-) Na obědě jsem jen letmo zahlédl Irču z Knihánkova a další super booktubery. Po obědě, který byl výborný, jsem se šel podívat do velkého sálu, kde jsem zahlédl nakladatelství Omega, se kterým spolupracuji a od pana šéfredaktora Michaela Šotáka jsem dostal i jeden recenzní výtisk knihy, za což mnohokrát děkuji. :-)

Dále jsem tak různě obcházel další stánky, bavil se s redaktory o knihách a okolo druhé hodiny jsem šel s kamarádem a přítelkyní za úžasnou Naďou Sasunovou z kanálu Nadi Ya na kávu. Posadili jsme se ven, povídali o knihách a celkově o spolupracích, životě. Naďa je úžasná booktuberka a její videa prostě miluji. Pak na chvilku přišla i Lucka Zelinková z Martinusu, tak jsme se alespoň pozdravili a já šel dál. Tentokrát (na doporučení Nadi) do nakladatelství Albatros, jestli by neměli zájem o spolupráci.

Knihami bylo výstaviště přehlcené. Moje mamka pak odjela domů s bráchou a já zůstal s kamarádem a přítelkyní sám. Povídali jsme si na schodech mezi knihami a já si šel ještě vyřídit spolupráci do zmiňovaného Albatrosu. Zde jsem se setkal s úžasnou PR manažérkou Veronikou, která na mě působila úžasným dojmem. Tak uvidím zda spolupráce vyjde, protože bych byl neskutečně rád...

No a okolo páté hodiny jsme výstaviště opustili, doprovodil jsem s kamarádem Vláďou přítelkyni na vlak a i my jsme poté odjeli domů. A nové knížky, co mám? Koupil jsme si dvě, protože ještě toho rána, jsem dostal knihu od Odeonu – Spisovatel jako povolání. Na Světě knihy jsem si koupil Vražedný chlad od Louise Pennyové a jako recenzní výtisk od Omegy jsem dostal Tajemství hřbitova Crossbones.

Celý den jsem si užil a těším se zas na příští rok, snad se na veletrh opět vrátím. A co vy? Byli jste na Světě knihy? Jak se Vám tam líbilo? A koho z českých booktuberů jste viděli?

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu