UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


TBR | Knižní hromádka na květen a červen 2017

neděle, května 07, 2017Je tady květen a s ním doufám, že i více času na čtení, protože snad už toho ve škole tolik nebude – přeci jen, jsou tu maturity. V květnu bych chtěl přečíst hodně knih, protože za poslední dva měsíce jsem moc nečetl. Proto toto bude knižní hromádka opět na dva měsíce. Jaké knihy chci tedy vůbec v květnu a červnu přečíst?

A hned začnu jednou informací. Jak jistě víte, od čtvrtka 11. května do neděle 14. května se v Praze koná Svět knihy. Nějaké knihy si jistě na tomto veletrhu koupím a tak možná tuto hromádku tak zcela nedodržím. No uvidíme, jak se mi to se čtením bude dařit...

První knihu, kterou bych chtěl dočíst a mám ji rozečtenou je Vidořád od Samanthy Shannon. Tak jako Kostičas, se kniha zde objevuje již po několikáté. Já se ani nedivím, protože je to kniha celkem objemná. Má něco přes 500 stran, ale čte se dobře a snad ji brzy dočtu. Kniha je to parádní a autorka ví, jak napsat dobrou knihu! Kniha má spád a děj se vůbec netáhne. Prostě super!

Další knihu, kterou bych si rád přečetl jsou Manželé odvedle od Shari Lapeny. Tato kniha je prý velmi dobrá, co se kritiky týče. Běží na ní spousta reklam a upozornění, tak snad nebude nakonec zklamání. Kniha působí už podle anotace velice zajímavě a záhadně, takže se moc těším až si ji přečtu!

Louise Penny je vážně skvělá autorka – o tom jsem se již přesvědčil. Proto si od ní chci přečíst druhý díl ze série inspektor Gamache. Vražedný chlad zní již podle názvu zajímavě. Vtipné na celé věci je, že knihy čtu ve velmi divném pořadí (3. díl, pak první a až teď druhý). Příběhy jsou ale velmi příjemné a knihu bych doporučil opravdu každému.

Maminka neříká pravdu – další detektivka, která sklízí značnou chválu od kritiky a mě je doslova špatně, že ji tady nechávám ležet. I když to má svůj důvod, knihy má opět něco před čtyři sta stran. Ale určitě ji chci do prázdnin přečíst! Už jen proto, že je to recenzní výtisk od Martinusáků. ;-)

Tajemství Chimneys je kniha, kterou zde vidíte také poněkolikáté. Autorkou není nikdo jiný než slavná Agatha Christie. Kniha je lehce špionážně laděná a tyto knihy od této autorky mám velmi rád, protože jsou opravdu, jak ona sama říkala, velmi oddechové a člověk u nich tzv. vypne.

Určitě v mé hromádce nebude chybět nějaká ta Odeonovka, které momentálně moc rád čtu. Nějakou dostanu na recenzní výtisk, která to ale bude, se nechám překvapit, uvidíme. ;-) Mimochodem četli jsme Vegetariánku? Pokud ne, tak si ji určitě přečtěte!

Snad tyto knihy stihnu za dva měsíce přečíst, budu v to doufat. ;-) A co vy? Jaké knihy budete v nadcházejících měsících číst? Napište mi dolů od komentářů! Budu moc rád za zpětnou vazbu!
Mějte se krásně a užívejte jarních dní!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu