UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


WRAP UP | Přečteno za duben až červen 2017

středa, července 05, 2017Měsíce duben, květen a červen nebyly zrovna ty nejlepší měsíce na čtení knížek. Za tyto tři měsíce jsem přečetl jen šest knih, což není tolik. A proč? Škola, známky a krásné počasí udělalo své. Jsem ale rád, že se mi všechny knihy líbily – tedy až na jednu výjimku. Jaké knihy jste četli vy o těchto jarních měsících? Podělte se o ně v komentářích!

I když to jsou už tři měsíce, na tuto knihu si vzpomínám do teď! Proč? Kniha byla napsána velmi zajímavým stylem, příběh byl velmi bolestivý a místy i legrační. Autor velmi dobře příběh popsal, vylíčil emoce a příběh udělal velmi reálný. Hlavní postava byla v knize velmi sympatická a měla zajímavý charakter! To, jak Désiré (hlavní postava) předstírá Alzheimerovu chorobu je popsáno velmi dobře! Knihu doporučuji na dva večery před spaním, protože je velmi slabounká, má okolo sta stran! Velmi dobré!

Norma je divná! A to vážně! Kniha mě z počátku zaujala – byla to detektivka se zajímavým příběhem, který se pak ale zvrhl. V knize se dozvíte, že je nějaká Norma, matka ji zemřela a sama hlavní hrdinka (Norma) má nějaké divné vlasy – asi tak v kostce celý příběh. Mě se tato kniha ale vůbec nelíbila. Ano, měla hezký popis, ale celý příběh byl nějaký zvláštní, ani jsem se v něm moc neorientoval. Knihu jsem dočetl – s velkým úsilím. Bohužel, pro mě tato kniha přinesla malé zklamání. Na tuto knihu si ovšem musí udělat každý názor sám!

Prvotina autorky Shari Lapena byla hezká, ale ne dokonalá! Kniha měla své mouchy, mohla být lépe propracovaná, ovšem, když se podívám na celkový příběh, líbil se mi. Celý příběh je tajemný – od zmizení dítěte, po všechny zvraty až na závěr plyne kniha dobrým tempem, nikde žádné odskoky pryč, vše je tam, kde má být. Knihu jsem přelouskal za pár dní. Sice od poloviny knihy víme, kdo je vrah (za mě škoda), přesto komorní počet postav a zajímavé charaktery udělají s knihou své. Za mě velmi dobré dílo! A doufám, že to není autorky poslední dílo! Doporučuji!

Vážku jsem nečetl, ale po přečtení tohoto thrilleru si říkám, že přečíst si ji musím! Opravdu! Maminka neříká pravdu je velmi dobrá kniha, která má děj složen z mnoha slepých uliček a člověk si říká, kde je tedy ta pravda. Když malý chlapec řekne svému psychologovi, že jeho maminka není jeho maminka, spustí to ihned vyšetřování. A čím více se postupuje, tím více se odkrývá pohnutá minulost. Za mě velmi povedená kniha, která by se měla rozhodně číst! Moc dobře napsané, autor má vše do detailu promyšlené a na konci do sebe vše zapadne! Bál jsem se ze začátku tloušťky knihy, ale čte se velmi dobře!

Tato kniha se mi také velmi líbila. Styl nadpřirozena, detektivek a velmi dobrého popisu mě bavil. Budu se opakovat, když řeknu, že detektivní linka nic moc, zato popisy v knize byly velmi dobré! Kniha se odehrává na konci devatenáctého století a propojení toho všeho, dá knize velmi dobré efekt a celý příběh je tak vážně báječný! Autor vše podává velmi dobře, mistrně zvládá popisy a je si ve všem jistý. Navíc charaktery postav jsou vykresleny málo, protože si autor nechává místo na další díly. Třešničkou na dortu je i hezká obálka knihy! Moc milé, víkendové čtení!

Pokud máte rádi delší kapitoly a spád děje, určitě zkuste tuto knihu! Opět se odehrává v minulosti, přesto je svým způsobem zvláštní. Odehrává se v roce 1936, jsou v ní zmínky o nacistickém Německu a vše je podrženo zajímavým vyšetřováním meziválečné doby. Čtenář u čtení dostává chuť na marmeládu a na dobrou černou kávu, je začleněn do náročného vyšetřování a chce být i jeho součástí. Osobně si myslím, že je kniha podána čtenáři velmi dobře a neotřele. Autor knihy je v podstatě sám tajemný, jako celá tato kniha a v knize si každý řekne asi, jaké je to asi být její součástí! Velmi dobré!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu