UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Pořádná dávka literatury | #coffee

středa, srpna 23, 2017


Odeonky. Všichni je známe, víme o nich, v našich knihovnách jsou pokladem. Vlastně tyto knihy, to jsou to příběhy o něčem - jsou to příběhy na zamyšlení a jsou zatraceně dobré! O knihách z nakladatelství Odeon, které tyto knihy vydává, se mluví hodně. Právem. Já osobně Odeonky (Odeonovky) vlastním. Mám tyto knihy rád, protože si přečtu něco světového, co vím, že má nějakou hodnotu a úroveň. Vycházejí zde díla těch nejlepších spisovatelů a já bych vám chtěl pár těchto kousků představit a doporučit, protože po jejich dočtení, nebudete rozhodně litovat!

Doma mám celkem třináct těchto kousků od různých autorů. Ať už je to Haruki Murakami, Han Kang nebo Michael Chambon všechny tyto knihy jsou dobré, mají své kouzlo, překypují tajemstvím nebo jsou sakra zvláštní. Přesto je čtu s obdivem. A není divu, když se nemůžete občas ani odtrhnout, ale musíte, protože ráno vstáváte – do školy, práce nebo na schůzky. Nemám pravdu?


Han Kang: Vegetariánka
Kniha o ženě, která se stane vegetariánkou, opustí ji muž, rodina zavrhne a ona se musí poprat se svým životem. Kniha o pohledu jihokorejské kultury na vegetariánství, změny a tradice. Mně se tato kniha líbila, bylo zde dokonale popsané prostředí, národní zvyky a tradice, které se od našich velice liší. Vlastně, žena se stane vegetariánkou jen díky snu, maso odmítá a nakonec chce žít jen z jediného. Ze vzduchu. Za mě velmi silná kniha, která má hodně silný příběh.

Michael Chambon: Telegraph Avenue
Kdo má rád styl sedmdesátek a osmdesátek, vinylové desky a pomalý styl vyprávění, musí si přečíst knihu od oceňovaného Chambona. Již podle anotace je zřejmé, že kniha má ducha USA, krámků a gramofonových desek, které sami o sobě ukrývají hodně překvapení a hodně překvapivá je i tato kniha. Je to sice bichle, ale myslím, že u jejího čtení se jen tak nudit nebudete…

Hanya Yanagihira: Malý život
Tuto knihu nyní čtu a jsem z ní doslova na větvi! Je to senzace. Kniha pojednává o čtyřech mladících, o jejich životě a o tom, jak se musí poprat s nástrahami New Yorku. Musí si vydělat na nájem, prorazit a navíc řešit své vlastní vztahy, kamarádství a musí si hlavně pomáhat! Máme tu právníka, malíře, architekta a to vše nám utváří velmi ucelený příběh, který je hlavně hodně emoční! Doslova fenomén!

Dimitri Verhulst: Opozdilec
Satirická, vtipná a místy tragická kniha, která pojednává o muži, který předstírá Alzheimerovu nemoc, aby unikl ze spárů své manželky, dětí a stranil se. Vidíme zde, čeho všeho je člověk schopen, aby dožil v klidu a jen se díval, jak jeho rodina trpí, že nepoznává ani své děti. Kniha je na druhou stranu vtipná, vidíme zde, jak Desiré provádí různé žerty své manželce, jen aby dosáhl svého. U čtení jsem se bavil a myslím, že tato kniha jen tak neomrzí.

Delphine de Vigan: Podle skutečného příběhu
Když se mi do rukou dostala moje první Odeonovka, nevěděl jsem, že na ni budu myslet tak dlouho! Tato kniha u mě vyvolala něco, co nedokážu popsat. Byla dokonalá, myslím na ni doteď a myšlenkové pochody postavy L. mi leží v hlavně už skoro rok! Tato kniha by měla být všude, zaslouží si to! Je to kniha, na kterou budu myslet hodně dlouho, protože na ni nelze jen tak zapomenout! Dokonalost…

Jennifer Egan: Hrad
Zvláštní kniha, psána ještě divnější formou s příběhem, který pochopíte, až po odložení knihy. Když jsem knihu četl, nelíbila se mi, ale teď? Pochopil jsem příběh a je to jedna z mých NEJ Odeonek, které mám doma! Kdo má rád náročnější a dobře propracovanou literaturu, ať neváhá a knihu si zapůjčí, koupí, prostě přečte, protože má v sobě kouzlo, tajemno a něco, co nelze popsat.

Co na závěr říci? Čtěte Odeonky, posílejte je dál, protože je to kvalitní literatura! Jsem hodně rád, že mám s Odeonem navázanou spolupráci, mohu dostávat tyto knihy, číst je a pro vás recenzovat! Na webu Odeonu naleznete 200 dalších knih z této nebo jiných sérií. Podívejte a vyberte si svou vlastní Odeonku! Všechny stojí za přečtení! ;-)

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu