UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


V knize Osm jde o víc

pondělí, srpna 21, 2017


Název: Osm
Autor: Radka TŘEŠTÍKOVÁ
Vydáno: červen 2017
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 384

Osm. Kniha, kde jsou propletené osudy lidí, je zde kapička detektivní zápletky a od děje se nedokážete jen tak odtrhnout. Osm je kniha plná emocí a osudů. Osm je kniha jedinečné Radky Třeštíkové!

Nemocnice. Pípání přístrojů, lůžko a na něm postřelená Míša. Návštěvy se u ní střídají, nikdo neví, co se stalo. Kdo Míšu Mrázovou postřelil, zůstává pro všechny záhadou. Míša neměla lehké dětství, a když se konečně zamilovala – tma. Postřelená Míša si z posledního roku svého života nic nepamatuje. Začal pro ni krásně, skončil málem její vraždou…

Míša Mrázová pracuje jako chůva u manželů Julie a Maxe, kteří mají dvě děti – Medu a Bruna. On je Francouz, ona Češka. Často se vídá se svou nejlepší kamarádkou Alicí, která jí práci dohodila. Dále je tu postava Honzou (jejího přítele), se kterým má v celku nahnutý vztah. Kdo z těchto lidí mohl Míše ublížit? Kdo může za vše, co se stane? Vlastně, je to až ta druhá linie knihy…

Více než detektivní rovina se v knize popisují vztahy, rozepře a myšlenkové pochody jednotlivých postav, kdy si čtenář dělá náhled na tu a samou věc více způsoby. Vidíme různé myšlení od různých lidí a to je na knize to hlavní! Jak všichni víme, Radka Třeštíková umí brilantně vystihovat postavy, jejich charakter a prostě to všechno! Kniha vás doslova pohladí po duši! A to fakt!

Jak dále děj postupuje, čtenáři se v knize odkrývají stále větší vztahové linie, protiklady postav a vlastně to, jak každá postava je zcela jiná – máme tu doktora, hypnotizérku, chůvu, policisty. Vidíme tu dokonalé propracování charakterů u policistů, kde doslova vidíme ty rozdíly mezi chováním muže a ženy.

V knize je hned několik momentů, kdy si říkáte: „Jo, mám vraha“, ale nakonec vás autorka stejně předběhne a na konci budete koukat s otevřenou pusou a říkat si: „Co?“ Prostě to je celé to kouzlo knihy. Není to jen detektivka – je to prostě a jednoduše Osm! Kniha je navíc dobře seskládaná a různé části do sebe zapadají až na konci, což knize ještě více přidává na originalitě!

Jak nakonec vše dopadne? Kdo je Míši vrahem a kdo ji opravdu miluje? Jak se vztahy urovnají, se dozvíte v knize Osm! Není to jen detektivka! Navíc, doporučuji číst s bábovkou. ;-)

Hodnocení
Dlouho jsem nečetl žádnou knihu od českých autorů, raději si přečtu ty zahraniční, ale jsem velmi rád, že jsem si od nakladatelství Albatros mohl Osm vyžádat na recenzi, protože se mi kniha hodně líbila. Místy je sice trochu složitější, emotivní, ale i tak si ten humbuk kolem sebe dozajista zaslouží! Radka Třeštíková se pro mě ukázala, po dočtení Osmiček, jako velice dobrá autorka, která umí dokonale charakterizovat, popisovat a psát. U čtení jejich knih se myslím, nudit nebudete!

Když byla v Česku před rokem a půl éra Bábovek, říkal jsem si, co ty lidi na té knize vidí. No, teď to už asi chápu! Osm jsem si vzal na recenzi kvůli té detektivní lince, ale nakonec mi na ní vůbec nezáleželo. Osudy postav, jejich myšlenky – to pro mě nakonec bylo hlavní! Autorka si s knihou dozajista vyhrála, napsala další skvělou knihu, která nemá chybu, tedy alespoň já žádnou nenašel.

Od Radky Třeštíkové si přečtu, doufám již brzy, další knihu a vím už teď, že nebudu litovat. Knize dávám rozhodně pět hvězdiček a hodně ji doporučuji. Kdo má rád knihy, s tajemnem a bohatým vyprávěním, popisem, ať po knize rozhodně sáhne a přečte si ji!

Moc děkuji nakladatelství Albatros Media, za poskytnutí recenzního výtisku této knihy!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu