UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


HAUL | Knižní přírůstky za prázdniny 2017

pátek, září 08, 2017


Prázdniny. Knihy se čtou dobře, ale hlavně také moc dobře přibývají. Říkal jsem si, že se budu držet, že raději dočtu všechny resty a nic si nekoupím, jenže ejhle! Nakonec tu mám za prázdniny sedm nových kousků a musím říct, že jsem za ně rád, protože to jsou vážně dobré knihy! Jaké knihy mi v knihovně přibyly? Podívejte se a napište mi do komentáře, jaké nové knihy, máte v knihovně vy!

Peter Buwalda: Bonita Avenue
Na buxu byly hned ze začátku prázdnin slevy a proč toho nevyužít, že? Tak knihy za 29,- až 89,- no nenechte je tam! Jedna kniha z úžasné edice Světová knihovna je právě Bonita Avenue. Do mé knihovničky se hodila hlavně svým poutavým příběhem o osudech jedné rodiny a sletem událostí, které vše změnili. Anotace zajímavá, uvidím, jaký bude samotný příběh. A ve slevě je myslím stále! ;-)

Michael Chabon: Telegraph Avenue
Autor oceněný Pulitzerovou cenou napsal v roce 2012 právě tuto knihu. Knihu, která se odehrává v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století nás zavádí mezi vinylové desky, obchody a hlavně mezi hudbu. Kniha byla opět za nějakých 49,- a to si myslím, že se vyplatí koupit. Navíc od tak oceňovaného autora! ;-)

Deborah Levy: Doplavat domů
Další kniha, která mě dostala anotací a hlavně slevou na buxu. Kniha, která je svým dějem tak zajímavá a rozporuplná, že zkrátka nevíte, zda je dobrá. Alespoň tak jsem se to dočetl v jedné z recenzí a za 29,- jsem si řekl, že zkusím, jaká tedy je, no tak uvidíme. Příběh začíná na francouzské riviéře a celým dějem zamíchá tajemná žena, která se koupe v bazénu u jedné rodiny. Kdo je ta žena? To se dozvíte v knize!

Julian Barnes: Roviny života
Spojíte dvě věci a změníte svět. Úvodní věta knihy, která mi utkvěla v paměti. Kniha byla skvělá, měla své mouchy a za pár babek by ji měl číst snad každý. Odeon vydává vážně skvělé knihy. Myslím, že tato kniha je dobrým vyobrazením osudu lidí. Láska vs. smrt. Od tohoto autora si rozhodně přečtu i další knihu, jelikož psát umí dokonale.

Hanya Yanagihara: Malý život
Všichni ji četli, čtou a já jsem nechtěl zůstat výjimkou a tak jsem si o ni napsal o recenzi a ano, vím, co na ni všichni vidí, tak jedinečného. To je prostě kniha sama o sobě, je emočně nabitá, má spád, je lidská, příjemná, reálná. Co více o této knize říct? Víc asi netřeba nic, zkrátka kupujte, čtěte, propagujte! Nic tím nezkazíte! Jen bacha na tu délku. ;-)

Paula Hawkins: Do vody
Od Martinusáků jsem dostal, začátkem léta, knihu Do vody od autorky bestselleru Dívka ve vlaku. Na knihu jsem dělal recenzi a musím říct, že autorky prvotina byla lepší – tedy hlavně na postavy. Knihu seženete v každém knihkupectví za cca. tři až čtyři stovky a ti co mají rádi náročnější čtení budou z knihy jistě nadšeni.

Michel Bussi: Černé lekníny
Kniha o obrazech, vraždě a třech ženách. O vše navíc podtrženo jedinečným autorovým stylem psaní. Dostal jsem ji na recenzi od Albatrosu a i když jsem už jednu knihu od tohoto autora četl, rozhodně se mi víc líbí tato kniha. Proč? Ten styl psaní, příběh, to vše mluví samo o sobě. Autor je bezesporu velmi dobrý vypravěč a autor a knihu si přečtěte, protože litovat nebudete. Spíše naopak, budete potěšeni, že jste po ni sáhly!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu