UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Můj život aneb srpen 2017

pondělí, září 04, 2017


Srpen. Měsíc, kdy léto vrcholí, každý den se něco dělo, byl jsem skoro pryč a užíval si měsíc nic nedělání. Měl jsem konečně čas alespoň na čtení, kamarády a focení. Jen mě štve, jak hodně rychle tyto prázdniny utekly. Opravdu strašně rychle. Za to byly moje nejlepší! Kde začít…

Srpen jsem zahájil u kamaráda v Třeběšicích – maličké vesničce poblíž Benešova. Koukání na filmy, focení a jídlo – zkrátka pohoda, protože, co dělat ve vedru, že? Na venkově je prostě dobře. Přemýšlel jsem o nové povídce, vyčistil si hlavu a četl. Slunce pálilo, já si užíval spánku a klidu. Co více si přát?

V neděli 6. srpna jsem přijel domů, uklízel jsem, četl jsem a chystal změny na blog a hlavně dával do hromady recenzáky za první polovinu prázdnin. V pondělí jsem zašel do posilovny s kamarádem, pak na oběd a jinak (překvapivě) nic nedělal.

V úterý jsem jel do Prahy, s babi, bráchou, sestřenící, bratrancem, kamarádem a ještě se k nám přidala přítelkyně. Jeli jsme do DinoParku a pak na procházku směr Karlův most, Kampa, Národní divadlo a celou cestu jsme ukončili v KFC. ;-) Panovalo šílené vedro, silnice se div neroztékaly a jediné, co člověka osvěžilo, bylo metro.

V Praze bylo jinak super, lidí všude plno, ale krásně. Domů jsme přijeli ve večerních hodinách – cestování pražským metrem dá někdy člověku zabrat. Vážně, že jo!

Druhý den nás čekal druhý výlet do vojenského muzea v Lešanech. Ve vedru se nám i trochu zkomplikovala cesta a do musea jsme ji nemohli skoro vůbec najít, ale zhruba za dvě hodiny se povedlo a nakonec jsme do cíle všichni došli. Muzeum je vážně skvělé, osobně se mi hodně líbilo, je moc hezky udělané a navštívit jej rozhodně doporučuji!

Ve čtvrtek jsem balil věci k přítelkyni. Říkal jsem si, že taška bude stačit a pak do Kladna jedu s kufrem větším skoro než já. (Ne zas ne tak velkým, ale byl velký.) V pátek jsem tedy v dešti vyrazil na deset dní do Kladna a opět jsem se nestačil divit nad krásou pražské MHD!

Nakonec jsem do místa určení dojel. Hned v pátek večer jsme šli na grilování ke kamarádu přítelkyně a přidala se k nám ještě jedna kamarádka. ;-) (Jo, vysvětluji dobře, ne? :D) Večer se nějak protáhl a domu jsme přišli asi v půlnoci. Jinak jsme se ale super bavili, najedli se k prasknutí a druhý den vylezli z postele až lehce před polednem.

V neděli jsme šli na bowling. Přítelkyně stále říkala, že mě porazí – no nakonec jsme uzavřeli hru nerozhodně. Pak jsme si zajeli na zmrzlinu do McDonaldu a připravovali jsme se na cestovní pondělí.

V pondělí jsme vyrazili zas do Prahy. Počasí nám přálo a naše první zastávka byla na Zličíně, kde jsme vyzvedli Vláďu. Směr Jump Arena nám Vláďa popisoval svojí cestu metrem (zábavnou formou). Čekala nás hodina skákání na trampolínách a mě osobně se to vše moc líbilo. Byla s námi i Natky kamarádka a hodně jsme se bavili. Pak jsme šli na oběd a na film do kina.

Annabelle 2 je dobrý film, osobně se mi líbil víc než jednička, ale Vláďa vypadal, že má v polovině filmu silný infarkt. Hodně jsme se bavili a smáli. Celý den jsme ukončili nakupovací jízdou a pak hurá směr Kladno.

Přes týden jsme toho moc nedělali – vlastně krom jízd do Kladna a procházkách, to byl normální týden. Zašli jsme i do Aqua v Kladně a byli asi dvě hodiny naloženi ve vířivce. Tomu se říká relax!  

V sobotu jsme měli s přítelkyní 200 denní výročí. Jelikož jsem blázen, koupil jsem přítelkyní Pandoru a ona ji našla hned den, co jsem ji koupil. Mě to nevadilo a dárek jsem ji dal a vážně, dělá mi radost ji vidět tak šťastnou…

V neděli 20. srpna jsem odjel směr Benešov. Ani jsem si neuvědomoval, že deset dní tak uteklo! Od pondělka jsem najel na systém – vstát, uvařit si kafe a lenošit. Užíval jsem si volna, četl, recenzoval a chodil po městě. V neděli jsme odjeli s mamkou a bráchou na dovolenou do Žáru u Českých Budějovic, kde mám mamka strejdu a bylo tam super!

Bydleli jsme v domečku na hradbách, počasí sice nic moc, ale četlo se jedna báseň. Dva dny utekly, víno se vypilo a my jeli zas domů, tentokrát vlakem, jako bych toho cestování neměl dost. :D Ale musím říct, že okolí tvrze, kde jsme bydleli, je vážně úžasné! Doporučuji tento kraj navštívit!

Ve středu jsem šel pomáhat na základku a odpoledne odjel do Kladna, kde jsme s přítelkyní předělávali pokoj. Uff to bylo něco. Sice vymalováno, všechno, ale stále něco přemisťovat a tak. Nakonec byl krásný výsledek a myslím, že pokoj bude pak ještě hezčí…

No a jaký jste měli vy srpen? Také tak nabitý jako já nebo jste se spíše poflakovali doma? Napište mi dolů do komentářů! Kolik knih jste přečetli? Hodně nebo málo? ;-) 

Také si přečtěte...

2 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu