UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Můj měsíc s knihami | září 2017

čtvrtek, října 05, 2017


Vítám vás u nového článku a také u nové knižní série! Můj měsíc s knihami! Rozhodl jsem se rubriky WRAP UP, TBR a HAUL přesunout do jednotné rubriky. Proč? Hlavním důvodem je čas, jelikož ho není tolik, jako jsem si představoval. Druhým důvodem je to, že jednotlivé články čte málo lidí a každého zajímá jen jistá část, a proto jsem se rozhodl vše spojit a i pro mě bude jednoduší psát článek jeden než tři. J

Na začátku každého měsíce vám prozradím, co jsem přečetl, na co se chystám a jaké knihy mám v knihovně nové! A také vám doporučím, co si musíte v daném měsíci přečíst! Doufám, že se vám bude nové uspořádání líbit a já myslím! Napište mi to určitě do komentářů! ;-)

Září ve znamení nových knih…
V září jsem se s novými knihami rozhodně nešetřil. Novinek vyšlo požehnaně a já si nějaké pořídil ihned jako recenzní výtisky. Musím říci, že na dvě knihy jsem se těšil vážně dlouho! Odeon vydal hned v září dvě nové knihy, z edice Světová knihovna! Dále mě jeden recenzák přistál od Martinusáků a zlepšil mi začátek měsíce a v neposlední řadě se přidala i Omega, která je vážně štědrá! ;-) A poslední knihu jsem si pořídil sám! Prostě Knižní klub, chápeme všichni, ne? ;-)

Paul Beatty: Zaprodanec
Kniha mě dostala svou anotací, námětem ale i nápadem, který je v této knize velký! Mám rád knihy se satirou, kritikou společnosti, jež se ještě odehrávají v Americe. V této knize je hlavním tématem otroctví a jak jsem tak četl první recenze, kniha je to zatraceně dobrá! A Odeon nikdy nezklame, takže na knihu se vážně těším!

Liou Čen-jün: Kuchař, chmaták a realitní magnát
Autorovu prvotinu, Manžela jsem nezabila, jsem nečetl. O to více se těším na autorovu druhou knihu, kterou Odeon vydává. Kniha skrývá mnoho významů již v samotném názvu a o obsahu knihy vám řekne málo. Anotaci jsem letmo přelít a v tomto případě se nechám překvapit, co kniha přinese! Osobně, jsem hodně zvědavý! Kritika hodnotí příběh pozitivně!

Sarah Flint: Maminčin mazánek
Tato kniha mě upoutala jednou větou. Napínavý thriller pro fanoušky Angely Marsons! Tato spisovatelka je moje velmi oblíbená a její knihy mám rád a proto jsem si napsal do Omegy a knihu si prostě na recenzi musel vyžádat! Na příběh se velmi těším a jak jsem tak do knihy zatím nakoukl, není to jako vůbec špatný, takže se těším, až příběh odkryji! A opět v této knize objevím nového detektiva. Snad bude stejně sympatický, jako Kim!

Jeremy Bartes: Les sebevrahů
Kniha, od které mám velké očekávání. Je to horor, thriller a napínák do poslední stránky! Na knihu mě přivedla Irča z Knihánkova a moc se na ni těším. Jen mít #vicecasunacteni a bylo by hned líp! Vy, co jste knihu četli, co si o ní myslíte? Je vážně tak dobrá a strhující, jak všichni říkají? O autorovi jsem slyšel, že je vážně dobrý spisovatel, tak uvidíme! ;-)

Agatha Christie: Vražda na golfovém hřišti
Knižní klub měl opět slevy na knihy od této jedinečné spisovatelky a já jsem neodolal a zakoupil si druhý případ Hercula Poirota, který jsem četl asi před čtyřmi lety, ale vůbec si na něj nepamatuji! Jediné co vím, je to, že se odehrává ve Francii. Vím, ale že tyto knihy mě nemůžou zklamat, takže se těším na Hercula a jeho případ! Navíc knih je ve slevě stále dost, takže kdo má rád poctivé detektivky, neváhejte a podívejte se!

Wrap up aneb co jsem „přelouskal“ v září
V září jsem moc nečetl. Proč? Ve škole toho bylo vážně hodně a tak jsem přečetl jednu knihu ze své knihovny a pak dvě knihy z povinné četby, které byly v celku dobré, ale knihy z šestnáctého století nejsou to pravé ořechové pro mě. Myslím, ale že ta jedna kniha, kterou jsem přečetl, dá tak na deset přečtených knih. Odeonky zkrátka nezklamou! Nikdy!

Jedinečné, emocionální, sociální, empatické, výbušné! Tuto knihu ani jinak charakterizovat nejde! Je to vážně skvělý příběh o lásce, mládí, životě a trampotách ve velkém městě! Příběhy všech čtyř hrdinů byly neuvěřitelně silné a kniha byla natolik skvělá, že na ni nezapomenu a někdy si ji opět přečtu, protože to byla vážně bomba! Doporučuji! Čtěte, čtěte a čtěte!

Lakomec a Sen noci svatojánské
Ve škole jsme tento měsíc četli tyto dvě knihy! Nebudu lhát a hned napíšu, že jsem knihy nečetl celé a spíše v nich listoval. Nejsem velkým nadšencem povinné literatury a mám raději literaturu mladší, obzvláště z 20. století. Sen noci svatojánské od W. Shakespeara se mi ale líbila a hodnotím hru velmi dobře! Co vy a povinná četba? Dejte mi vědět, jaký máte s ní vztah!

Co si přečtu v podzimně zbarveném říjnu?
Doufám v jedno! Že v říjnu čas na čtení mít budu! Mám tu pár hezkých knih, které si chci přečíst a také jednu povinnou četbu, na kterou se kupodivu těším! Jaké knihy chci přečíst v říjnu? Zde je máte!

Michal Bussi: Černé lekníny
Knihu mám rozečtenou už asi měsíc a chci ji strašně moc dočíst! Je to skvělá detektivka s příjemnými postavami a velmi pěkně napsaná a já mám takovéto příběhy strašně moc rád! Takže za mě #1 na říjen!

Sarah Flint: Maminčin mazánek
Jak jsem již psal, kniha mě zaujala a chci ji zhltnout během podzimních prázdnin, které budou na konci tohoto měsíce, takže uvidím, jak budu stíhat, ale doufám, že jo, protože se vážně těším!

Paul Beatty: Zaprodanec
Poslední knihu z mé knihovny bych rád přečetl Zaprodance! Já si nemůžu pomoci, ale po dlouhé době bych si rád početl nějakou satiru a tato kniha je jednak svou obálkou na podzim jako dělaná, takže proč ne. Už se na ni těším! A co vy? Budete Zaprodance číst?

Jane Austenová: Pýcha a předsudek
Ve škole máme na povinnou četbu klasiku v podobě Pýchy a předsudku. Na knihu se těším a uvidím, jaký příběh bude. Někteří tvrdí, že je kniha dobrá, jiní, že film je v tomto případě lepší, tak uvidíme. Zkusím rozhodně oboje varianty a posoudím! Jedna z mála knih z povinné literatury, na kterou se těším!

Doporučení na říjen 2k17!!!
V říjnu si doporučuji přečíst nějaký díl Harryho Pottera! V Albatros Media vycházejí v novém a rozhodně krásném vydání, takže šup na jejich stránky a Harryho si rozhodně přečtěte! Káva + kniha + deka = skvěle strávené odpoledne!

A kdo nemá rád sci-fi, ať zkusí knihu Zátiší od Louise Pennyové, která je na podzim přímo ušitá! Nebudete podle mě vůbec litovat! Všechny knihy najdete na stránkách Knižního klubu!

Tak to je pro tento článek všechno! Snad se vám líbil a u dalšího článku ahoj! 
A nezapomeňte, číst se dá všude!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu