UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Můj život aneb září 2017

úterý, října 03, 2017Září 2k17. Upřímně jsem si myslel, že tento měsíc bude pohodový, že se nic moc dít nebude, ve škole bude pohodička a nikdo po nás nic chtít nebude. Zkráceně měsíc bez stresu a lítání. Jenže to se hned na začátku měsíce změnilo. Září nebylo vážně moc lehké… Jaké bylo, se dočtete zde!

Prvního září jsem byl ještě u přítelkyně v Kladně, kde jsme předělávali její pokoj, malovali a byli se podívat na Dny města Kladna. O den později jsem již odjížděl domů a nemohl jsem uvěřit tomu, že jsou letní prázdniny pryč a nějak se snažil pochopit to, že zítra se jde do školy.

Ranní vstávání mě vrátilo do reality, že škola vážně začíná. V 5:30 budík, obléci se, vzít si věci do školy a rychle na autobus. Naštěstí jsem stihl autobus, který byl poloprázdný, a ve škole jsem byl první. Čekali nás dvě hodiny, kde jsme se seznamovali s organizací roku a školním řádem. Ještě že v deset jsem šel domů.

První týden byl lehký, se vším jsme se seznamovali, učili se jen lehce, tedy jak v kterých předmětech. Další týden jsme psali již první testy, plánovali si písemky na týdny dopředu a já jen kroutil hlavou, zda je vše v pořádku. Bylo toho zkrátka moc.

O víkendu jsme se byli s mamkou a bráchou podívat na pivovarské slavnosti, které se konali v místním pivovaru Ferdinand. Ochutnal jsem skvělou limonádu, dal si něco sladkého na zub a prošel se po výstavě amerických armádních vozidel. Chvíli jsem i četl a učil se na další týden. A také čekal na konec měsíce, kdy měly být dva dny volné.

Další týden jsme psali, z čeho se dalo, já se učil, chodil doučovat a snažil se najít alespoň jeden den na to, abych si mohl v klidu číst. Marně. Nevěděl jsem, kde mi hlava stojí, připravoval jsem si podklady pro přednášky v rámci Týdnu knihoven a dokupoval si poslední učebnice do školy v naději, že je snad budeme potřebovat.

V pátek po škole, jsem se vydal směr Praha, kde jsem měl sraz s mou přítelkyní. Šli jsme do kina na film To a musím říct, že docela dobré. Film byl natočený dobře, bylo tam spousta děsivých scén, ale pro mě to mělo i malé prvky komedie (dal bych filmu 3,5 hvězdičky). S přítelkyní jsme pak jeli ke mně domů a užili si společně víkend plný jídla, procházek a filmů. A hlavně zábavy u vaření.

V dalším týdnu jsem si konečně našel i ten čas na čtení, dočítal Malý život a objednával si recenzní výtisky knih, které by bleskově dorazily. Chodil jsem doučovat, zašel si konečně i na kávu a snažil se předejít rýmě při ranním dojíždění. Jak jinak, než marně. Rýma se mě drží do teď a já doufám, že se z toho nevyklube angína.

Jedno odpoledne mě pozvala kamarádka po velmi vysilujících hodinách na kebab a řekla, že nemáme dlouho žádnou společnou fotku, takže po kebabu jsme šli fotit a já mám konečně další fotky ve svém mobilu.

O víkendu jsme jeli na návštěvu k babičce, já ležel v posteli a sledoval Doktora House, Simpsonovi a sledoval poslední díly Panství Downton. Měl jsem před sebou ne moc náročný týden, protože do školy se šlo jen tři dny.

V pondělí jsem vyrazil jako vždy v půl sedmé na autobus, kamarádka byla již před barákem a na zastávce bylo celkem plno. Autobus nakonec nejel, jelikož se stala dopravní nehoda a tak jsme se vydali na vzdálené autobusové nádraží. Jenže ani bus následující nejel, tak spolužačka zavolala svému dědovi a ten nás do Vlašimi odvezl. Jinak bychom se do školy dostali, bůh ví kdy, ale mně by to nevadilo. ;-)

Zbytek školního týdne byl velmi pohodový, ve středu večer mi přijela opět přítelkyně a po hledání po celém Benešově jsme byli konečně spolu. Večer jsme oba usnuli brzy a celý víkend jsme odpočívali. Udělali jsme si procházku do Konopiště, v nohách měli asi 12km.

V pátek 29. září jsme se vydali do Vlašimi, abych přítelkyni ukázal toto krásné město. Počasí nám přálo a navštívili jsme i místní cukrárnu, kterou mám velice rád! K obědu byl kebab a pak ještě hromada foto.

V září jsem krom školy psal i povídku, snažil se přečíst nějaký ten „recenzák“, a také se snažil si nějak nový školní rok uzpůsobit. I když článků moc nebylo, od října se to změní! Hlavní změna bude v rubrikách, kdy rubriky WRAP UP, TBR a HAUL nahradí společná rubrika Můj měsíc s knihami. A máte se na co těšit! ;-)

A jaký byl váš letně-podzimní měsíc? Napište do komentářů! Mějte se krásně a čtěte! ;-)

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu