UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Můj měsíc s knihami | říjen 2017

neděle, listopadu 12, 2017


Je skoro polovina měsíce, já ve skluzu vydávám teprve teď Můj život s knihami. Celkem pozdě, že? Ale mám k tomu dobrý důvod – učení. Je toho teď trochu hodně a hlavně je to období, že si rád někam zalezu s knihou a čtu si. A kdo ne, že? Vlastě a budu se opakovat, podle mě není nic lepšího než velká konvice s čajem a dobrá kniha – nejlépe detektivka a ještě aby to byl dobrý krvák. ;-) Říkal jsem si, jaké knihy vám tu ukážu, protože na nové knihy nebyl říjen zrovna nějaký světoborný, ale nějaké knihy se tu najdou! ;-)

Říjen a jeho trocha knih…
A teď vážně a bez legrace, ale v září tu mám jen jednu novou knihu?! No čekal jsem jich víc, ale nakladatelství měly období, že knihy moc nevycházely a vše se připravuje na tyto měsíce. Nová kniha je od nakladatelství Motto…

A. J. Finn: Žena v okně
Knihu mi na recenzi poslalo skvělé nakladatelství Albatros Media a jejich detektivky mám moc rád! Žena v okně je dílem o ženě, která pije víno, dny prosedí doma a fotí. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, ale jak se do knihy budete více dostávat, pochopíte, koho fotí a proč fotí! Autor si výborně se čtenářem hraje a jak jsem tak zatím četl recenze, na autorovu prvotinu se prý má dát! Tak uvidíme, jaká kniha bude! Četl ji někdo? Jestli ano, podělte se o vaše názory. ;-)

Co jsem přečetl a mohu doporučit za říjen?
V říjnu jsem vážně četl a to hodně. Měl jsem více času a knihy, které jsem si vybíral na čtení se díky své jednoduchosti, četli snadno. Tím pádem jsem přečetl čtyři knihy! A jedna nebyla zrovna nejtenčí. ;-)

Michel Bussi: Černé lekníny
Jako první jsem přečetl impresionistický skvost v podobě této knihy. Dějově paráda! Kniha mě chytla, a i když jsem si místy ke konci říkal proč je vše takto, autor vše vyřešil, ale jakým způsobem? Prostě bomba! U čtení jsem si místy říkal, že lepší detektivní knihu, která se nesla v takto lehkém žánru, jsem nečetl a byla to pravda! Mohu jen a jen doporučit, protože tato kniha osloví snad každého, kdo ji jen vezme do ruky! Jako se to stalo mně…

Agatha Christie: Smrt v oblacích
Královnu detektivek nebudu blíže představovat, ale tato kniha je vážně kvalitně napsaná a neotřeně promyšlená vražda nikoho neurazí. Hercule Poirot řeší případ v zavřené místnosti, respektive na palubě letadla, kde je zavražděna jedna z cestujících – madame Giselle. Kdo by si přál její smrt? Snad samotný Hercule Poirot? Kniha svádí k tomu, aby čtenář pomyslel na každého v letadle a o každém si v určitém momentu řekl, tohle je vrah, ale autorka vše skvěle promyslela a každý bude nakonec udiven nejen vrahem, ale i samotným provedením vraždy!

Jeremy Bates: Aokigahara – Les sebevrahů
Nevěděl jsem co od této knihy čekat, ale nakonec se ukázalo, že je to velmi dobře napsaná kniha, která udělala dobrý start nové série Jeremyho Batese! I když to nebylo na pět hvězd, kniha v sobě nesla nějaké to tajemno a styl vražd se mi líbil. Hlavním důvodem, proč jsem si knihu pořídil, bylo, že jsem si myslel, že se jedná o stejný děj, jako ve filmu, ovšem, tyto dvě díla nemají spolu nic společného. Kdo má rád krváky a hodně tajemných věcí, ať si Les sebevrahů přečte.

Agatha Christie: Vražda na golfovém hřišti
A ještě jedna Agatha za tento měsíc a to byla její druhá kniha s Belgičanem Herculem Poirotem! Já mám tohoto malého mužíka rád a na knihy s ním si nechávám vždy čas, abych je přečetl nejlépe za jeden víkend, protože vždy hádám, kdo je ten vrah a prozradím, že když vážně dáváte pozor a neuniknou vám detaily, vraha odhalíte! Vražda na golfovém hřišti je tou knihou, kde se autorka nechala inspirovat skutečností a proto se mi tato kniha hodně líbila! Doporučuji!

Co si přečtu v listopadu?
V listopadu chci číst hodně, ale nevím, jak to zcela vyjde, přeci jen je už polovina měsíce a já přečetl zatím jednu knihu, ale jaké jsou mé cíle? Podívejte se. Nebudou ale nikterak velké…

A. J. Finn: Žena v okně
Rozhodně si chci dočíst tuto knihu, protože se mi zatím jeví, jako velmi povedená. Hlavně mě zaujala postava hlavní postavy knihy, která je hodně zvláštní a má velmi záhadný charakter. Kniha mě dostala taky svou nádhernou obálkou a stylem, jak je napsaná. Určitě mi napište, co vy a tato kniha.

Liou Čen-jün: Kuchař, chmaták a realitní magnát
Tuto knihu si chci vychutnat ke konci měsíce, až bude tak nějak klid a knihu si budu moci v klidu vychutnat s dobrým čajem nebo kávou někde v kavárně. Knihu jsem již začal číst, ale nějak potřebuji více soustředění na děj, jelikož se v knize vyskytuje zvláštní typ promluv v nespisovnosti a na takovéto knihy chci prostě více času. Četli jste Kuchaře? A co na něj říkáte?

Doporučení na listopad 2k17!
V listopadu bych si doporučil přečíst nějakou knihu od Jojo Moyesové! Ne, že bych tuto spisovatelku četl, ale babička si moc chválila knihu Než jsem tě poznala, na kterou navazuje kniha Život po tobě! Knihy jsou prý skvělé a na podzim jako dělané.

Já s přítelkyní shlédl o podzimních prázdninách film a oběma se nám moc líbil, takže podle mě kniha bude stát také za to! Určitě to ní běžte, protože jak jsem četl recenze, Jojo píše vážně dobré knihy!

Tak to je pro tento podzimně laděný článek všechno! Snad se vám líbil a napište do komentářů, jaké knihy máte rádi vy! 
A nezapomeňte, číst se dá všude!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu