UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Dobrá zimní literatura | #coffee

čtvrtek, prosince 14, 2017


Tento článek jsem chtěl zaměřit na knihy, které jsem objevil tak různě na podzim a jsou jako dělané na dlouhé zimní večery. Navíc se nám blíží i ten Ježíšek a svátky Vánoc, tak těch knih je potřeba přeci jen větší hromada. Knih nebude zase tak moc, ale zato to jsou knihy, které jsou vážně TOP a přečíst by si je měl každý! Já osobně jsem byl z knih nadšený a svým dějem mě ohromně překvapily!

V poslední době jsem si hodně oblíbil (ještě více než předtím) edici Světová knihovna od Odeonu. Tyto knihy mě nepřestanou udivovat! Odeon vybírá vážně dobrou, a hlavně kvalitní literaturu, a to se tady u nás málo kdy poštěstí, že každá kniha je stejně dobrá jako předchozí! Jen si hlavně nemyslete, že Odeon stále vychvaluji díky spolupráci, ale každý, kdo si pár knih od nich přečetl, musí souhlasit, že knihy jsou více než dobré!

Teď před svátky jsem také narazil na nakladatelství Prostor, které vydává taktéž dobré knihy a nebudete ani litovat, když sobě nebo nějakou zakoupíte nějaký výtisk od Albatros Media!

Rozhodl jsem se, že zde doporučím sedm knih, aby jich nebylo málo a ani zas enormně mnoho! Aby to také bylo nějaké ojedinělé, sedm knih = sedm dní! Napište mi také, jaké knihy si pod stromeček přejete vy a zda vás nějaká kniha ze seznamu zaujala.

Elena Ferrente: Geniální přítelkyně
Tuto knihu jsem dostal od kamaráda k narozeninám a je to vážně velmi dobrá kniha. Ze začátku se vám možná bude zdát nudná, ale v průběhu čtení zjistíte, že v rukách držíte poklad! Literární poklad. Kniha vás zavede do Itálie před půl stoletím a celý děj prožíváte s dvojicí kamarádek. Kniha je sondou do lidských životů, Neapole a jedné nevšední čtvrti, kde se stále něco děje. Není to jen historická kniha, je to zkrátka něco…

Celeste Ng: Ohníčky všude kolem
Tuto knihu jsem dostal nyní na recenzi a všichni o ní mluví, jako o knize, kterou si prostě musíte o Vánocích přečíst! No nedivím se, když má kniha tak hezkou vánoční obálku, jež přímo láká ke čtení u stromečku. Mě zaujal hlavně obsah knihy a styl, jakým je psána. Charaktery postav jsou vykresleny prý mistrně a celý příběh je ojedinělý. Autorka ukázala již loni v knize Vše, co jsme si nikdy neřekli, že je to vážně velká spisovatelka, tak uvidíme, co její další kniha.

Liou Čen-jün: Kuchař, chmaták a realitní magnát
S touto knihou mám trochu nevraživý vztah. Je hodně náročná na čtení a člověk se na ni musí soustředit. Já ji četl dlouho, ale i přes to všechno, měla kniha něco do sebe. Něco zvláštního. Kniha pojednává o třech mužích, ledvince a Pekingu s jeho zákoutími. Je to taková zvláštní směs žánrů a napětí. Knihu doporučuji všem, co napětí zbožňují a nevadí jim trochu zamotané knihy!

Michel Bussi: Černé lekníny
Tuto knihu zde doporučuji z jednoho důvodu! Dostala mě! Kniha je příjemnou směsicí akce, vyprávění a impresionismu, kterého má kniha hodně! Já jsem z počátku říkal, co je to bože za knihu, ale po přečtení zhruba padesáti stran jsem se nemohl odtrhnout od celkového vyobrazení příběhu a vesnice! Konec překvapí každého! Je to náhled do lidských duší lidí jedné malebné vesničky.

A. J. Finn: Žena v okně
Thriller jako dělaný pro ty, co se před spaním rádi bojí a mají rádi příběhy se zvraty. Tato kniha se mi líbila, hlavně díky nápadu a také díky obálce. Kniha pojednává o ženě, alkoholičce, která jednoho dne zahlédne něco, co neměla. V příběhu se vyskytuje pár záhadných postav a konec mile překvapí. Kniha je také náhledem do života člověka, jenž trpí fobií a snaží se s ní vyrovnat.

Paula Hawkins: Do vody
Tato kniha byla u mě hitem přes prázdniny a myslím, že se na tom nic nezměnilo. Téma knihy je prapodivné – voda, jak již napovídá název. Ocitáme se v městečku, které je prapodivné, dochází zde po několik desetiletí k utopení lidí v jedné zátoce a příběh začíná, když se utopí jedna obyvatelka. Tato kniha mi přišla o krapet horší než autorčina prvotina, jednoduše, kvůli počtu postav, které bylo velké množství. Jinak je kniha velmi příjemně napsaná a má opět hezkou obálku.

Jennifer Egan: Hrad
Tato kniha se mi strašně líbila před rokem a stejně tomu je i teď! Celý příběh se nese v takovém hitchcockovém duchu a zvláštní styl psaní knihy udivuje čtenáře ještě víc. Otázka rodiny je v knize jedním ze stěžejních témat. Příběh se brilantně odvíjí a my můžeme jako čtenáři vidět, velmi dobrou propracovanost díla a jednotlivých pasáží, ze kterých člověk neví, o co jde, dokud nedojde až k závěru knihy, která celý děj vysvětlí! Kniha se mi moc líbila a dle mého názoru je jako dělaná na zimní večery pod dekou a teplým čajem.

Jaké knihy byste mi doporučili na čtení přes zimu vy? Napište do komentářů! Já se budu těšit, na všechny vaše typy! Krásný prosinec!

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu