UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Zimní Salzburg dokáže očarovat

pondělí, prosince 18, 2017

Salzburg mě naprosto očaroval. Opět! Pamatuji si, když jsem po jeho ulicích chodil před čtyřmi (možná pěti) lety s dědou a jedl rybu v jedné restauraci. Letos jsem se rozhodl, že se do tohoto krásného města pojedu podívat s kamarádem a jeho rodinou a s přítelkyní. Cesta byla dlouhá, okolo pěti a půl hodiny, a i když jsme občas zastavili, byl jsem přesezený, unavený, ale natěšený!

Čekal jsem, že ve městě bude zima a sníh. Ani jedno z toho město nepřineslo. Když jsme ve dvanáct hodin a dvanáct minut (jak idylické) vystupovali z autobusu, všechny nás překvapilo celkové teplo a poměrné bezvětří. Pak už jsme se vydali na cestu. Já, přítelkyně a kamarád.

První zastávka byla na oběd, který jsme si dali u „mekáče“. Anglicky jsme se dorozuměli, německy nikoliv. Poté co jsme se najedli a kamaráda oslovili Rakušanky, jsme se vydali směr vánoční trhy, které byly kouzelné. Vyfotil jsem pár momentek, místních kostelů a dalších X fotek mostu se zámky.

V městě jsme navštívili i jednu z kaváren a dali si dobrý štrůdl, který byl teplý – ovšem já jsem ti zjistil až poté, co jsem ho dal do pusy. Au… :D Salzburg nás ale naladil do krásné vánoční nálady – pár stánků s trdelníkem, všude Santa Clause, cukrovinky a svícínky.

Určitě doporučuji toto krásné Mozartovo rodiště navštívit, koupit si místní pochutinu Mozartovy koule a procházet se jeho ulicemi které, když jsou zasněžené, jsou prostě nádherné. Teď už ale pár salzburských fotek… 

Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu