UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Sychravá Praha plná hudby

neděle, ledna 28, 2018


Praha jako město se mi strašně moc líbí. A není divu! Pokaždé v ní objevím něco nového – malé uličky u Pražského hradu, novou kavárnu nebo krásné místo, kde se dá v poklidu číst! My jsme opět s Naty vyrazili do Prahy, abychom se prošli, dali si dobrý oběd a skvělou kávu. Nakonec to dopadlo tak, že jsme v nohách měli přes dvacet kilometrů a málem nedošli ani na Václavák…

V Palladiu jsme si dali oběd a pak, jelikož už přestalo pršet, jsme vyrazili na Karlův most naší velmi oblíbenou trasou přes Kampu a zastávkou u Lennonově zdi. Přes most Legií jsme přešli řeku a zamířili do naší velmi oblíbené a útulné kavárny SmetanaQ, kde já bych mohl sedět hodiny a jen si číst. Objednali jsme si kávu, já Naty vysvětloval matiku a fotil jsem nějaké fotky. Poté nastala otázka – co teď? Navrhl jsem, že můžeme vyrazit na Petřín, a tak jsme šli. Bylo celkem příjemně a lanovkou jsme byli nahoře během chvilky.

Měl jsem trochu žízeň, tak jsem si řekl, že si půjdu koupit pití – to mě přešlo poté, co jsem viděl, že za vodu chtějí 50 korun. Díval jsem se do map, kam můžeme vyrazit, nakonec zvítězila cesta z Petřína na Pražský hrad. Cesta byla sice blátivá, ale zato romantická a za hodinu jsme stáli u Hradu a byli v centru Eurokarnevalu a hudebního festivalu Guggenmusik, který nás doprovázel celou dobu až na Václavské náměstí. Málem jsme měli po sluchu, ale i tak se nám hudba líbila.

V Praze jsem samozřejmě i hodně fotil, takže se podívejte na pár momentek ze sychravé Prahy, která byla rozvlněná rytmem hudby.Také si přečtěte...

0 komentářů

Děkuji za Váš komentář! ;-)

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu