UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Mé povídky - mé příběhy


Mé povídky jsou moji velkou součástí. Snažím se do nich dát maximum. O čem jsou se ve zkratce dozvíte zde.

Vražda u Modrého jezera (I. případ Ivana Karla)
Starší učitel Ivan Karel jede na dovolenou k Modrému jezeru. Ubytuje se v hotelu u Kašny a pozná nové lidi, včetně mladé Ivety, která bydlí ve stejném hotelu. S Ivetou se pomalu seznamuje až - vražda. Kdo zabil Ivetu? Proč jí někdo zabil? To je otázka, ale Ivan Karel se pouští do vyšetřování tak trochu zvláštní vraždy... 

Další na řadě (II. případ Ivana Karla)
Dvě mladé studentky Andrea a Jitka se vydají na chatu, aby se mohli v klidu učit na zkoušku. Dojde ale k vraždě. Naštěstí je blízko amatérský detektiv Ivan Karel, aby případ vyšetřil a ne jenom jeden případ, ale rovnou dva. Kdo spáchal dvojnásobnou vraždu? A jak do všeho zapadá poslední vůle Igora Greena? To objasní Ivan Karel se svými dvěma pomocnicemi.

Heween (I. případ inspektora Herisona)
Poklidné svátky na anglickém panství, kde žije rodina Křišťálových naruší zmizení jednoho z náhrdelníků. Kdo ho vzal? To vyšetřuje komisař Herison. Stanou se, ale i další záhady. Vloupání, záhadný dopis, vražda. Kdo má vše na svědomí a proč to daná osoba udělala? 

Sir J.P.E.
Tajemný inzerát v novinách vede paní Ann Lemonovou do domu Little Green, který si pronajme. Kde je jeho majitel? Kam zmizel? A proč? To se bude snažit zjistit paní Lemonová. A co pan Brown? Co ten má co dočinění se zmizením sira Jamese Peel Engertona? Více otázek než odpovědí a nakonec...

Svatba (I. případ komisaře Parkera)
Je podzim a Lucy Bloxtrová s Henriettou Evansovou sedí pod stromem na lavičce a povídají si - o svatbě, na kterou se Henrietta tak těší. Bude se vdávat! To ale neví, co ji čeká. Vražda na svatbě, rodinné tajemství, klenoty. Jak to vše do sebe zapadá? Lehce. Vraždu přijíždí vyšetřit komisař ze Scotland Yardu Parker. Přijde všemu na kloub? Nebo ne?
,,Každá rodina má své malé tajemství."

Vraždit kyanidem je lehké (II. případ inspektora Herisona)
Idylické městské předměstí u Londýna, kde byste řekli, že všichni žijí v poklidu. Je tomu, ale opravdu tak? Občané předměstí jsou pozváni k panu Blackovi na návštěvu, vše ale přeruší inspektor Herison, který oznámí vraždu Julie Peabodyové, vitální padesáti leté ženy. Kdo za smrt může? Její nejlepší přítelkyně Janet Smithová? Manželé Potterovi? Bushovi? Nebo snad Evelin McReadiová? 

Vražda v Mowry (I. případ Amber Petersonové)
Nalezené pozůstatky zřejmě mladé ženy přivedou na místo činu sarkastickou a osobitou komisařku edinburghské policie Amber Petersonovou. Případ začne vyšetřovat a jak se zdá, není to na první pohled jasný případ. Komisařka se bude muset vypořádat se svojí vlastní minulostí, ale také hodně zamotaným případem. Pro peníze nejde nikdy člověk daleko, ale kdo vše způsobil? Matka? Přítel? Nebo starostka?

Black Rose
V toto příběhu nevystupuje ani komisař Parker nebo inspektor Herison. Elizabeth Quinová prožívá opět pád na samé dno. Zemřela jí sestra a jí jde také o život. Výhružné dopisy, nikotin, autonehoda, podřezávání se. Povídka je zvláštní v tom, že z jedné části je pravdivá. Elizabeth zemřela sestra a ona sama se pokusí vypátrat vraha, který ji tohle způsobil! A že to nebude lehký úkol!

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu