UPOZORNĚNÍ!
Blog Detektivník se ke dni 15. února 2018 přestěhoval na novou adresu! Nyní najdete blog na této adrese - KLIKNI.
Na sociálních sítích je nový blog pod názvem David´s world!
Více se o změnách a proč se tak stalo, dozvíte na novém blogu! Těším se na Vaše podněty a nápady na novém blogu, kde snad najdete vše, na co jste byli dosud zvyklí!

David Veselý, autor blogu


Mé povídky - mí detektivové


Samozřejmě již víte, že píši i povídky. Hlavně detektivního rázu! Každá povídka musí mít svého detektiva. Někoho, kdo případ vyřeší. Já mám detektivů hned několik. Ať už je to český učitel v důchodu nebo svérázná komisařka ze Skotska. Kdo jsou mí detektivové se podívejte zde.

Ivan Karel
Postarší učitel, který se poprvé objevil v povídce Vražda u Modrého jezera, jako učitel na dovolené, kde nakonec vyšetřoval vraždu mladé ženy. V té době mu bylo 55 let a byl velmi vitální. Povídka se odehrávala v roce 2005. Ivan Karel se objevil v další a zatím poslední jeho povídce - Další na řadě, kde je již v důchodu a pobývá na šumavské chatě. Tam vyšetřuje se svými dvěma asistentkami dvojí vraždu.

Vrchní inspektor Herison
Muž staršího věku, který se objevil poprvé v povídce Heween. Je to morous, přesto s určitým vtipem, který mu nechybí. Povídka Heween se odehrává roku 1975. Je velice vitální a hbitý, přesto mu něco chybí. Co? To neví ani autor sám. V povídce vyšetřuje hned tři záhady. V druhé povídce – Cyankáli aneb Vraždit kyanidem je lehké vyšetřuje inspektor Herison případ vraždy starší obyvatelky malé vesnice. Píše se rok 1979 a inspektor trochu ,,dospěl". 

Komisař Charlie Parker
Mladý detektiv, který pracuje u New Scotland Yardu. Povahou je to klidný muž, ale když se naštve, stojíte v pozoru a mlčíte. Objevil se zatím v povídce Svatba, kde vyšetřuje vraždu mladé svědkyně novomanželského páru. Ale to není vše. Co se v povídce odehraje? Je toho hodně!

Anna Lemonová
Tichá žena, manželka dvou dětí, vdova. To je Ann Lemonová vystupující (zatím) v povídce Sir J.P.E. Bydlí na předměstí Londýna, ale tajemný inzerát ji přivede do Little Green – útulné vily, kterou si pronajme, ale začnou se dít divné věci. Vše je ale pro něco dobré a na konci si najde muže svých snů.

Komisařka Amber Petersonová
Hodně komplikovaná osoba se svým smyslem pro humor, milovnice sarkasmu, solária a tepla. Pochází z jihu, ale život ji odnesl až na sever k Edinburghu. Tak to je Amber Petersonová. Má svůj životní příběh, jenž je průběžně odtajněn, má svoje tajemství a svůj postoj na danou věc. Vystupuje v povídce Vražda v Mowry, kde vyšetřuje vraždu v minulosti...

Elizabeth Quinová
Nová postava, která vystupuje v povídce Black Rose. Postava je inspirovaná mou kamarádkou a její minulost je skutečná. Ve zmíněné povídce si sáhne na samé dno, když se pouští do vyšetřování vraždy své sestry Lily. Nejednou jí půjde o život. Sáhne si na dno, skončí v nemocnici, ale zvedne se a půjde dál! To je Elizabeth! 

Autorská práva

Licence Creative Commons
Detektivník, jehož autorem je David Veselý, podléhá licenci Creative Commons 4.0 Mezinárodní.
Prosím nekopírujte ani nesdílejte bez dovolení jakýkoliv obsah, který je na těchto stránkách. Obálky knih, používané při psaní článků, jsou staženy z webů nakladatelů, není-li uvedeno jinak.

Návštěvnost blogu